Названо дієві інсектициди, які можна застосовувати незадовго до збирання ріпаку

Щоб якість зібраного врожаю ріпаку відповідала ДСТУ 4966:2008, важливо обробляти посіви з особливою обережністю, щоб вміст шкідливих речовин не перевищував допустиму норму.

Про це розповів Сергій Уваров, менеджер з розвитку агротехнологій в східному регіоні компанії LNZ Group, що є виробником засобів захисту рослин під брендом DEFENDA, йдеться у матеріалі «Не погоріти на продажу: експортні вимоги до ріпаку» на Kurkul.com.

 «У випадку ураження посівів ріпаку шкідниками незадовго до збирання врожаю необхідно використовувати препарати з коротким періодом розпаду діючої речовини. Компанія LNZ Group в своєму портфоліо має декілька генеричних інсектицидів бренду DEFENDA проти широкого спектру шкідників, які можна застосовувати до фази наливу зерна (ВВСН 75-89)», — розповідає пан Сергій.

Зокрема, наголосив він, це системні інсектициди контактно-шлункової дії класу неонікотиноїди, які відносяться до ІІІ класу небезпечності: Атік (ацетаміприд, 200 г/кг), препаративна форма якого — водорозчинний порошок, та Синерид (тіаклоприд, 240 г/л) — олійна дисперсія.

«Діюча речовина препарату Атік викликає у шкідників надмірне збудження нервових клітин, порушуючи нормальну провідність нервового імпульсу, що в результаті призводить до паралічу та подальшої загибелі. Після контакту з діючою речовиною Синериду, яка акропетально пересувається по рослині та має трансламінарну дію, у комах відбувається безперервне збудження нервової системи та проявляється так званий «нокаут-ефект» — вони припиняють живитися і через короткий проміжок часу гинуть», — говорить Сергій Уваров.

Також фахівець наголосив, що для уникнення накопичення залишків пестицидів у зерні ріпаку при виборі препарату, нарівні з дотриманням регламенту застосування, необхідно враховувати період розпаду діючої речовини до безпечних компонентів.

«Наприклад, за створення оптимальних умов зволоження та температури період розпаду альфациперметрину становить у середньому 50 діб у ґрунті та до 10 діб у рослинах, клотіанідину — 120 діб у ґрунті та до 35 діб у рослинах, лямбдацигалотрину — 27 діб у ґрунті та до 15 діб у рослинах. За посушливих умов або надмірного зволоження строк розпаду діючої речовини може суттєво збільшуватися», — підкреслив спеціаліст компанії LNZ Group.


Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується