Бурякова листкова попелиця вже заселяє до 45% посівів цукрових буряків – AgroTimes

Посіви цукрових буряків заселяє бурякова листкова попелиця, яку виявляють на 3-45% рослин, переважно з країв полів (Вінницька, Київська, Сумська обл.), за чисельності 5-8, макс. 12-19 екз. на кожну.

Про це свідчать дані щотижневого звіту Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сльгоспкультур.

У центральних областях рослини буряків заселяють та пошкоджують бурякові блішки, мінуючі мухи, щитоноски. Триває живлення амарантового стеблоїда (Полтавська обл.), де ним за середньої чисельності 0,05 екз. на кв.м пошкоджено до 3% рослин у слабкому ступені.

Осередково шкодять листогризучі та підгризаючі совки. У Лісостепу та Поліссі на посівах цукрових буряківтриває розвиток церкоспорозу, де ним уражено 1-6% рослин (Рівненська, Тернопільська, Хмельницька, Черкаська обл.).

На кормових та столових буряках поширення хвороби проходить більш інтенсивніше в приватному секторі. До 5% рослин хворіє на фомоз, пероноспороз, рамуляріоз, кореневі гнилі. Від комплексу хвороб рослини оздоровлюють дозволеними препаратами.

Для запобігання негативного впливу церкоспорозу на цукристість буряків, за наявності 3-5% рослин, необхідно оздоровлювати посіви дозволеними до використання препаратами.

Нагадаємо, тижень тому бурякова листкова попелиця заселяла до 8% посівів цукрових буряків.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується