Сировари України скоротили виробництво справжніх сирів на 15% — АГРОПОЛІТ

У травні наростити виробництво сиру, як це було в попередні роки, українським сироварам не вдалося. Про це повідомляє ІНФАГРО.

Зазначається, що випуск справжніх сичужних сирів, у порівнянні з травнем 2020 року, зменшився на 15%, нижче рівня в 6 тис. т. У той же час на 3% збільшився випуск сирних продуктів, приблизно до 3,5 тис. т.

«Попит на сир падає.  Сировари завжди добре заробляли на початку сезону, коли ціни на сировину знижувалися. В цьому році подібного зниження не відбулося, і маржинальність сироробного бізнесу не покращилася навіть в порівнянні із зимовими місяцями», — ідеться у повідомленні.

Зазначається, що збільшення цін зараз неможливе, так як це призведе до того, що дешеві польські сири заберуть ще більшу частку ринку.  Швидше за все, відбудеться скорочення виробництва і сильні підприємства будуть видавлювати з ринку слабших.

Нагадаємо, що у 2020 році експорт сиру та сирних продуктів зменшився на 7% до 28,5 тис. т, у той час, як імпорт сичужного сиру (без сирних продуктів) виріс більш ніж у двічі — до 36 тис. т.


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується