Зливи на Житомирщині змушують аграріїв пересівати культури: підсумки перезволоження — SuperAgronom.com

Зливи в Україні не вщухають, починаючи замість користі нести шкоду посівам сільськогосподарських культур. Так, аграрії Житомирщини рахують можливі збитки від негоди та шукають способи, як протистояти надмірним опадам.

Про це пише gazeta.ua.

«Душа болить, як подивлюся на город, — розповідає Марія Сидора із села Маклаївка Коростенського району Житомирської області. — Дощі лили чотири дні. Картопля так позамокала, що мушу пересаджувати. Половину розсади помідорів зливи побили. А решта ослабла, її фітофтора доїсть».

Наприкінці травня в багатьох областях України дощі не вщухали по кілька днів. Земля не встигала просихати та вбирати воду. Городи затопило. Їх варто розпушити, тоді вода швидше просочиться.

«Корінню городини потрібне повітря, яке не доходить через затоплення. Варто якнайшвидше позбутися зайвої води. Від її застою ґрунт закислиться, — розповідає Михайло Власов з Інституту ґрунтознавства ім. Олександра Соколовського. — Зливи матимуть гірші наслідки для городів на схилі. Може початися водна ерозія ґрунту. Змивається верхній шар, і знижується родючість ділянки».

Зернові й олійні культури мало реагують на зайву вологу, на відміну від кормових. Дощі вимивають рухомі речовини з ґрунту — азот, магній і калій.

«Катастрофи не сталося. Бульби ще не зав’язалися, просто лежать у землі, — каже Юрій Левицький, агроном з Жидачева Львівської області. — Якщо господарі переживають, ще не пізно пересадити картоплю чи пересіяти буряки. Торік була гірша весна, без дощів. Рослини горіли на очах.

Щоб запобігти негативним наслідкам злив, варто робити американські грядки. Ті із земляними бортами, які утворюються при підгортанні городини. Грядка має бути завширшки 45 см. На ній поміщається два-три рядки. Між грядками відступають по 70–90 см, прохід мульчують соломою. При такій посадці рослини отримують максимум сонця та повітря.

«Так у ґрунті зберігаються черв’якові ходи, по яких стікає зайва волога й не застоюється на поверхні після зливи», — додає Марія Сидора.

Через надмірну вологу на ділянці поширюються хвороби та шкідники. Першими з’являються слимаки. Вони найбільше люблять болгарський перець. На грядки можна повипускати курей, вони поїдять шкідників. Або розвести 200 г аміаку в 10 л води й обприскати рослини ввечері.


Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується