Із столиці до Канева і Чорнобиля збираються запустити річкові туристичні маршрути – Seeds

Міністерство інфраструктури України вважає за необхідне розвивати туристичні маршрути річковими шляхами країни, зокрема маршрути з Києва до Канева та Чорнобиля. Про це заявив міністр інфраструктури Владислав Криклій під час онлайн-наради щодо розвитку річкового туризму в Україні, повідомляє прес-служба відомства.

“Старт реформи внутрішніх водних шляхів залишається одним із основних пріоритетів роботи Мінінфраструктури на цей рік. Відновлення внутрішніх водних шляхів – це не лише про збільшення вантажопотоку на річці, а й про розвиток пасажирських річкових перевезень.

Ми маємо чудові туристичні маршрути, наприклад, Канів і Чорнобиль, де такий вид сполучення користуватиметься попитом і буде найоптимальнішим. І ми маємо це розвивати”, – наводить прес-служба слова Криклія.

Участь у нараді також взяли: міністр культури Олександр Ткаченко, голова Державного агентства розвитку туризму Мар’яна Олеськів, заступник Міністра інфраструктури Дмитро Живицький, заступниця Міністра культури Лариса Петасюк, в. о. директора ДП “Адміністрація річкових портів” Олександр Козловський, інші представники Мінінфраструктури та Мінкульту.

Зазначається, що під час заходу вони обговорили можливість запуску туристичних маршрутів Київ-Канів і Київ-Чорнобиль річкою.

За словами Криклія, відомство на сьогодні продовжує роботу над розробкою та ухваленням приблизно 50 підзаконних актів, необхідних для нормального функціонування внутрішніх водних шляхів після набрання чинності законом “Про внутрішній водний транспорт”. Крім того, наразі розробляється Стратегія розвитку внутрішнього водного транспорту, в плані заходів якої будуть передбачені заходи з розвитку пасажирських перевезень.

“На час пандемії внутрішній туризм залишатиметься у пріоритеті. Тому ми маємо зробити все можливе, щоб потужності Дніпра використовувалися не на 10%, як зараз, а на повну, як це було ще за часів Київської Русі, коли існував славнозвісний шлях “із варяг у греки”, – наголосив міністр інфраструктури.


Як повідомлялося, 3 грудня 2020 року Верховна Рада ухвалила законопроект №1182-1-д “Про внутрішній водний транспорт”, який дає старт реформі річкових перевезень в Україні. Відповідне рішення підтримали 276 депутатів.

Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується