З жорсткою водою щілинна стрічка виявилася ефективнішою, ніж емітерна

Для використання з жорсткою водою дешева вітчизняна щілинна стрічка краплинного зрошення виявилася ефективнішою, ніж дорога емітерна.

Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».

Василь та Олександр Прилипки в ладижині на Вінничині обробляють 3,5 га землі, мають сад кісточкових та виноградник.

«Використовуємо звичайну стрічку для польових культур, – розповів Олександр Прилипко. – До цього була крапельна трубка виробництва донецького заводу «Факел». Нині її виробляють і на підконтрольній території, але ми вже здебільшого перейшли на стрічку. Причина проста: вода, яку ми використовуємо, досить жорстка, з домішками солі, вапна, які дуже забивають емітери трубки. Як не парадоксально, щілинна стрічка українського виробництва, яка дешевша за імпортні аналоги, зарекомендувала себе краще, ніж крапельна трубка з емітерами. Вона не забивається. Я використовую її вже четвертий рік, хоча виробник заявляє, що вона однорічна».

Навіть якщо стрічка заб’ється, замінити її недорого. Вартість одного метра близько 1 грн, тоді як спеціалізована трубка коштує від 4 грн.

Воду Прилипки добувають зі свердловини, для зменшення оплати електроенергії користуються нічним тарифом. Фільтрувальної станції не мають.

Воду накопичують у двох місткостях по 70 тонн.

«З кожним роком нам треба економити воду дедалі більше, – зауважив фермер. –  Тому, щоб зменшити кількість поливів, ми розпушуємо пристовбурову зону культиватором. Спочатку робили ручним, а зараз придбали пристовбурову роботизовану фрезу, яка зміщується відносно стовбура. Хтось нам казав, що це зайве. Мовляв, можна просто гербіцидом пройти, щоб бур’яни прибрати. Проте цей захід допомагає скоротити кількість води. До того ж це корисніше для дерева, коли земля розпушена і коріння дихає».

Читайте також: На грона винограду фермери одягають сітки-мішечки від ос та мух

Source link

Відповісти

Ваш email не публікується