Як на урожайність культур впливають рідкі та сухі комплексні добрива

Останнім часом на ринку з’явилася велика кількість рідких добрив (РКД 10-34-0, 8-24-0 та інших). Зазвичай виробництво РКД ґрунтується на використанні суперфосфорної кислоти, що є сумішшю ортофосфорної і поліфосфорних кислот.

Про це AgroTimes розповів док. біол. наук, начальник відділу впровадження та моніторингу технологій у рослинництві агрохолдингу AGR group Сергій Хаблак.

Поліфосфати містять дещо більш рухливі орто-, піро-, триполі- і метаформи фосфору. Ці властивості дещо впливають на швидкість їх розчинення в грунтовому розчині, характер взаємодії з компонентами грунту.

Втім, поліфосфати для поглинання рослиною все одно повинні перетворитися у грунті у ортофосфорну форму (фосфат іони Н2РО4 та НРО-2). При розгляді агрономічних переваг різних сухих та рідких добри з точки зору урожаю, виникає питання, чи поліфосфати (рідкі) кращі від ортофосфатів (сухі)?

Експериментальні дані, що базуються на врожаї культур, показали, що між рідкими та сухими добривами з однаковими хімічними формулами по суті немає відмінностей. Тверді добрива типу амофос, діамофос або поліфосфат амонію у порівнянні з такими рідкими, як РКД 10-34-0, 8-24-0 або 11-37-0 по факту однакові за ефектом на урожайність.

Рідкі та сухі добрива відносно рівні через те, що коріння рослин отримує з них переважно два види іонів фосфатів (Н2РО4 та НРО-2), які однаково зв’язуються з грунтом і поглинаються корінням.

Нагадаємо, експерт назвав переваги рідких комплексних добрив.

Source link

Відповісти

Ваш email не публікується