Депутат розповів про важливість прийняття земельних законопроєктів 2194 та 2195

До запуску в Україні ринку землі залишилось три з половиною місяці. Парламенту потрібно зробити останній, не менш важливий крок — ухвалити законопроєкти №2194 та №2195. Про це у блозі на АgroРolit.com розповів народний депутат, голова підкомітету з питань удосконалення структури державного управління у сфері агропромислового комплексу Олег Тарасов.

 

«Проголосований вночі 31 березня 2020 року, після майже двомісячного розгляду депутатами, земельний закон №552-IX на шести аркушах фактично лише санкціонував скасування мораторію та визначав коло і вимоги до покупців земельних ділянок с/г призначення», — зазначив Олег Тарасов.

 

Він додав, що законопроєкт №2194 містить низку прогресивних норм, спрямованих на лібералізацію багатьох процесів у сфері земельних відносин.

 

«Недарма до повторного другого читання профільний комітет підтримав цей проєкт майже одностайно, схвально вітаючи такі зміни. Тож очікуємо, що їх реалізація відповідатиме очікуванням аграрної спільноти», — зазначив Олег Тарасов.

 

За його словами, інший проєкт під реєстраційним номером 2195 стосується продажу через електронні аукціони земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису; що стосується земельних ділянок сільськогосподарського призначення, то лише оренда, бо продаж у власність заборонено ухваленим минулого року законом, що відкриває ринок землі).

 

«Це будуть абсолютно революційні зміни, про які декілька років тому складно було навіть мріяти», — наголосив депутат.

 

Джерело https://kurkul.com

Відповісти

Ваш email не публікується