Кабмін затвердив установчі документи для сільськогосподарських кооперативів

3 березня на черговому засіданні Уряду було затверджено модельні статути кооперативів, що діють з метою отримання прибутку або без. Нові установчі документи будуть використовуватися для створення та провадження діяльності с/г кооперативів, – передає Agri-gator


У документах вказуються норми для створення або припинення діяльності кооперативів, регулюється їх правовий статус, права та обов’язки їх членів. Зокрема, йдеться про мету, цілі та види діяльності кооперативу. Постанова розроблена для виконання норм Закону України «Про сільськогосподарську кооперацію», яким скасовано поділ сільськогосподарських кооперативів за типами на виробничі і обслуговуючі. Натомість запроваджено нову форму господарювання – сільськогосподарський кооператив, що діє з метою або без мети отримання прибутку.Також у документі прописали умови і порядок вступу до кооперативу та виходу і виключення з нього.

«Оновлена форма господарювання сільськогосподарських кооперативів сприятиме збільшенню їх чисельності. Адже наявність модельного статуту суттєво спрощує процедуру утворення кооперативів, а також ним пропонуються більш привабливі економічні умови для їх діяльності. Такі зміни посилять конкурентоспроможність малих і середніх агровиробників, об’єднаних у кооперативи, та загалом – розвиток сільської економіки і сільських територій», — зазначив Міністр розвитку економіки торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Окремий розділ присвячений порядку затвердження правил кооперативу та внесення змін до нього. Автори документу, крім цього, звернули увагу на порядок встановлення розмірів і сплати внесків членами кооперативу та відповідальність щодо порушення зобов’язань по їх сплаті.
Також окремо прописали порядок формування та використання фондів кооперативу.

Читайте також: На Київщині фермери об’єдналися у кооператив задля вирощування органічних овочів

Agri-gator

Відповісти

Ваш email не публікується