В Україні почнуть розвивати водний транспорт інвестори з ОАЕ – Зеленський

Вітчизняний водний річковий транспорт почнуть розвивати фахівці й інвестори з Об’єднаних Арабських Еміратів. Про це 22 лютого на Всеукраїнському форумі «Україна 30», присвяченому інфраструктурі, повідомив президент України Володимир Зеленський, – пише Agri-gator

«Компанії, з якими ми зустрічалися в Об’єднаних Арабських Еміратах, будуть вже цього тижня в Україні. Ми будемо говорити саме про річковий транспорт, в якому вони професійно розбираються. Вони готові будувати річкові порти», — зазначив Зеленський.

Президент України також додав, що річковий транспорт — це окрема дохідна галузь, як для бізнесу, так і для бюджету. Окрім цього, це — найдешевші перевезення, які розвантажать українські автошляхи та призупинять їх руйнування.

Він підкреслив, що проєкт із розвитку річкового транспорту будуть втілювати в життя якомога швидше.

Слід зазначити, що 3 грудня 2020 року на пленарному засіданні народні депутати прийняли «Закон про внутрішній водний транспорт». 

Закон регулює відносини в галузі судноплавства на внутрішніх водних шляхах України. Зокрема, встановлюються умови роботи внутрішнього водного транспорту, використання внутрішніх водних шляхів та їхніх берегових смуг для судноплавства. Унормовується питання майна, що затонуло на внутрішніх водних шляхах, відповідальності судновласників за порушення законодавства про внутрішній водний транспорт тощо.

Наразі, у екологів і природозахисників до нього чимало запитань. Екоактивістів непокоїть те, що закон погіршить якість питної води та посилить забруднення водойм України. А окрім цього, річки фактично перестануть вважатися природними екосистемами зі своїми унікальними зв’язками між рослинами та тваринами. Їх у новому законопроєкті пропонували розглядати винятково як об’єкти транспортної інфраструктури.

Agri-gator

Відповісти

Ваш email не публікується