На Івано-Франківщині стався спалах хімічних випарів на “Карпатнафтохімі”

Вранці 22 лютого у м.Калуш (Івано-Франківська обл.) на хімічному заводі “Карпатнафтохім” зафіксували масштабне задимлення, яке було помітне на кілька кілометрів. Відео з місця події опублікували у Facebook-спільноті “Калуський Формат”, – передає Agri-gator

За інформацією прес-центра УДСНС в Івано-Франківській області, на підприємстві надзвичайної події не відбулося.
Начальник управління з промислової безпеки, охорони праці та екології «Карпатнафтохіму» Василь Кучер коментувати ситуацію відмовився, порадивши журналістам звернутися із запитом на підприємство у «встановленому порядку».

На місці події пожежники з’ясували, що в ході виробничого процесу в приміщенні сушильної вежі спалахнули випари дихлоретану. За словами рятувальніків, наразі загрози екології немає.
Зазначимо, що це вже не перша пожежа на великому підприємстві в Калуші, яка трапилася останніми роками. Зокрема, 15 січня 2021 року на “Карпатнафтохім” відбувалося факельне горіння піролізної печі на площі орієнтовно 45 квадратних метрів.
Калуський «Карпатнафтохім» відновив роботу у 2017-му після п’ятирічного простою. Це єдиний в Україні виробник етилену, пропілену, бензолу, фракції С9, поліетилену, а також каустичної соди та полівінілхлориду суспензійного.

Довідково:
1,2-дихлоретан ( Хлористий етилен ) – безбарвна рідина з солодкуватим запахом, що має формулу ClCH 2 -СН 2 Cl. Є сильним наркотичним засобом , що має сильну канцерогенну дію.

Відповісти

Ваш email не публікується