Головні новини тижня від AGRI-GATOR (15.02 – 19.02)

В Україні розпочато впровадження системи агрострахування, презентовано нову систему держпідтримки, експорт зерна пройшов перевищив 30 млн т., рекорди з імпорту тепличних помідорів, міжнародна виставка “АгроВесна 2021” та інші головні агроновини за тиждень від AGRI-GATOR.

 

АГРОПОЛІТИКА

Рада підтримала створення Фонду часткового гарантування кредитів для фермерів. 18 лютого на засіданні Верховної Ради України прийнято у першому читанні законопроект №3205-2 про Фонд часткового гарантування кредитів в сільському господарстві. Така фінансова установа стане ефективним інструментом, який спростить отримання кредитів малими фермерами, які не мають кредитної історії.

 

В Україні розпочато впровадження ефективної системи агрострахування.  17 лютого на засіданні Уряду схвалено законопроект, яким запроваджується  новий інструмент підтримки аграріїв – агрострахування.  Прийняті зміни чітко визначають: механізм надання держпідтримки, учасників ринку, об’єктів страхування, страхових продуктів, страхових ризиків, страхових випадків, вимог до договорів.

 

Міністр аграрної політики презентував нову систему держпідтримки.  «Держпідтримка-2021 створена на базі нової інституційної основи, яка називається ДАР (Державний аграрний реєстр) – з електронним кабінетом, з прозорою системою координат, підзвітністю і відкритістю», – заявив Роман Лещенко.

 

В Україні з’явилась Належна бджільницька практика.  Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України у партнерстві з Інститутом тваринництва НААН запустили соціальний проєкт «Належна бджільницька практика». Мета проєкту   – донести до всіх учасників процесу виробництва бджільницької продукції єдині правила, які допоможуть захистити інтереси бджолярів і сільгоспвиробників, зробити обопільний бізнес успішним.

 

Мінагрополітики підписало меморандум з найбільшим міжнародним інвестиційним фондом світу. Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко підписав Меморандум про взаєморозуміння з ключовим державним інвестиційним фондом Об’єднаних Арабських Еміратів компанією Mubadala, що керує портфелем активів та інвестицій в ОАЕ й за кордоном, у розмірі більш ніж $850 млрд.

 

ІМПОРТ – ЕКСПОРТ

Експорт українського зерна пройшов позначку в 30 млн т. Обсяг експорту зернових культур з України з початку 2020/21 МР станом на 12 лютого 2021 р склав більше 30,1 млн т, що на 7,8 млн або 21% менше показника минулого року (37,9 млн т).

 

 

Експорт борошна з України перевищив 90 тис. т. Експорт українського борошна з початку сезону склав 90,3 тис. т, що на 63% поступається показнику на аналогічну дату минулого сезону.

 

Україна б’є рекорди імпорту тепличних помідорів. Україна в 2020 році, знову різко наростила імпорт тепличних томатів, оновивши попередній рекорд, встановлений роком раніше. За 2020 календарний рік імпорт тепличних помідорів виріс на 21% і досяг рекордних 86,7 тис. тонн.

 

Мускатний гарбуз з України підкорює Європу і Близький Схід. Україна знайшла для себе привабливу експортну нішу, яку продовжує активно розвивати вже кілька років – експорт свіжого мускатного гарбуза.

 

Український дистилят з чорнобильської води та яблук експортують до Британії. На Закарпатті випускають дистилят з артезіанської води та з яблук, що походять з Чорнобильської зони. Продукцію з України високо оцінили на британському ринку.

 

Велика Британія тепер зможе експортувати рибу в Україну.  Департамент довкілля, продовольства і сільських справ Великої Британії та Північної Ірландії (DEFRA) узгодив сертифікат для ввезення рибних продуктів до України. Це означає, що Україна незабаром зможе імпортувати рибу з Великої Британії.

 

ВИРОБНИЦТВО, СПОЖИВАННЯ, ЛОГІСТИКА

Україна опустилась у рейтингу світових виробників молока. Україна опинилась на 25 місці у світовому рейтингу виробників молока. Це на 7 сходинок нижче, ніж торік. Цього року вперше за історію незалежності виробництво сировинного молока буде нижчим за 10 мільйонів тонн.

 

На 9,4% зросли обсяги виробництва свинини в Україні.  Протягом січня на забійних підприємствах України було реалізовано 43,8 тис. тонн свинини живою вагою. Це на 9,4% більше, ніж було забито у січні 2020 року.

 

На 14% скоротилось поголів’я птиці на птахофабриках України.  Відповідно до щомісячного звіту Державної служби статистики України, на початку лютого в усіх типах господарств країни утримувалось 192,5 млн голів свійської птиці. Це на 9% менше, ніж було 1 лютого 2020 року, та на 3,7% менше, порівняно з показниками початку січня 2021 року.

 

ІНШІ АГРОНОВИНИ

“АгроВесна” зібрала під одним дахом провідних фахівців українських агрокомпаній.  В столиці стартувала Міжнародна виставка “АгроВесна 2021”. Захід об’єднала фахівців у галузях зернового господарства, тваринництва, птахівництва та плодоовочевої галузі.

 

На Дніпропетровщині невелике село виграло грант на 100 тис грн.  Маломиколаївка з Дніпропетровщини отримала звання «Неймовірне село України». Переможець отримує головний приз від Посольства Королівства Нідерландів в Україні – 100 тис грн.

 

На Миколаївщині виготовляють натуральну косметику зі слизу равликів.  У Галицинівській громаді в 2020 році на равликовій фермі виростили 50 тонн равликів. Але експортувати їх на європейський ринок не вдалося. Тому на підприємстві розробили власну методику виробництва муцину – слизу равликів. З муцину виготовляють натуральну косметику.

 

Вчені навчили агрокультури відправляти електронні листи. Інженери з Массачусетського технологічного інституту використовували нанотехнології, щоб навчити коріння шпинату визначати в грунті наявність вибухонебезпечних об’єктів. Розумні рослини зможуть знаходити небезпечні речовини і передавати інформацію про місце їх знаходження прямо по повітрю.

 

Американські дослідники навчили свиней грати джойстиком у відеоігри.  Американські вчені заявили, що навчили чотирьох свиней користуватися джойстиком і управляти курсором на моніторі. Дослідники припускають, що свині розумніші, ніж вважалося раніше.

 

AGRI-GATOR

Відповісти

Ваш email не публікується