Український дистилят з чорнобильської води та яблук експортують до Британії – Seeds

На Закарпатті випускають дистилят з артезіанської води та з яблук, що походять з Чорнобильської зони. Продукцію з України високо оцінили на британському ринку, розповів експерт з розвитку регіонального туризму Олександр Коваль.

“Розкажу вам про перший у світі продукт, сировина якого — яблука, походять з Чорнобильської зони. Це дистилят, міцний алкогольний напій зі специфічним смаком яблук, по-закарпатськи “яблучна палинька”. Воду для палиньки було видобуто з Юрського водоносного горизонту, що проходить безпосередньо у зоні ЧАЕС, зі свердловини глибиною 160 метрів”, – пише Олександр Коваль на своїй сторінці у Facebook.

Це результат наукових досліджень українських та британських вчених, які вивчають можливості використання земель у Чорнобильській зоні. Дистилят під назвою “Атомік” йде на експорт.

«Це приклад, коли культура виробництва та висока якість продукту на високому рівні оцінена британським ринком. Продукція йде на експорт. А ще, це приклад розвитку українського малого бізнесу з високими конкурентними позиціями», – додає експерт.

За його словами, 75% прибутку, що отриманий від реалізації продукції “Атомік”, буде спрямовано на захист дикої природи Зони відчуження та підтримку місцевих громад, що далі живуть на цих територіях.

Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується