В Україні «завмерли» ціни на молоко

Ціни на молоко в Україні залишаються незмінними вже два місяці.

Про це повідомляє аналітичний відділ Асоціації виробників молока.

Ціни на всі ґатунки молока залишаються незмінними: екстра – 12,15 грн/кг, вищий – 11,7 грн/кг, перший – 11,08 грн/кг, середньозважена – 11,64 грн/кг. Діапазон коливань цін на середні та великі партії молока екстрґатунку по регіонах: північ та центр – 11,7-12,45 грн/кг; південь – 11,7-12,45; схід – 11,6-12,4 грн/кг; захід – 11,6-12,35 грн/кг.

«Чи не вперше ціни на молоко утримують свої позиції тривалий час. Проте такий розвиток подій був прогнозованим і попередньо очікувалось, що сезонне зниження буде зміщеним у часі в зв’язку з низькою рентабельністю виробництва та дефіцитом сировини», – зазначає аналітик Асоціації виробників молока Володимир Андрієць.

Зазначається, що у попередні роки низхідний тренд брав свій початок з кінця січня, проте в минулому році вже існуючий тоді дефіцит молока відтермінував початок сезонного зниження, яке почалося з другої половини лютого. Тоді першою відреагувала ціна першого гатунку, ціни ж на екстра та вищий протримались до середини березня.

На даний час очікується, що рух цін у бік зниження можливий не раніше середини березня, коли на ринку буде з’являтися більша кількість молока.

Нагадаємо, до пілотного проєкту з контролю сирого молока, який реалізується у 9 областях України, буде додано нові області.

ІЦ УАК за матеріалами Агробізнес Сьогодні

Джерело http://agroconf.org

Відповісти

Ваш email не публікується