Уже три нових штами африканської чуми свиней виявили в Китаї • Meat-Inform

Ще минулого року Китай, який досить помітно постраждав від африканської чуми свиней, почав відновлювати поголів’я цих тварин. Утім проблеми країни з АЧС ще далеко не вирішені, оскільки дослідники з Чанчунського військового ветеринарного інституту виявили новий штам африканської чуми свиней. На їх думку, штам є менш смертоносним, ніж той, який призвів до знищення майже половини поголів’я свиней у країні.

На свинофермах у Китаї вже виявлено щонайменше ще два нових штами захворювання. Вони викликають хронічну форму АЧС, яка впливає на виробництво на батьківських фермах. Вчені кажуть, що вірус зазнав природних мутацій. З іншого боку, деякі штами, проаналізовані раніше, можуть бути наслідком використання нелегальних вакцин від АЧС.

Частина ринкових експертів впевнена, що поголів’я свиней у Китаї цього року знову скоротиться, незважаючи на зусилля, спрямовані на його відновлення.

“Широке поширення щеплення неякісними (незаконними) вакцинами проти АЧС призвело до зараження мутованим вірусом африканської чуми свиней. Смертність заражених свиней може досягати 70%, що, очевидно. Ще більш негативним фактором є те, що модифікований вірус може передаватися. Таким чином, якщо вакцинована одна свиня, вся ферма може бути заражена АЧС. Відновлення виробництва свинини в Китаї сповільниться, що призведе до збільшення імпорту свинини протягом кількох наступних місяців”, – вважає Джим Лонг, президент і генеральний директор Genesus.

 

Джерело https://meat-inform.com

Відповісти

Ваш email не публікується