Нацполіція закрила справу про розтрату мільйонів дол США у Аграрному фонді

Нацполіція закрила справу про розтрату 9,7 млн дол США у Аграрному фонді, а суд відмовився відновлювати кримінальне провадження. Про це повідомляє 368.media , пише agronews.ua.

Суд відмовився задовольнити скаргу адвоката ПАТ «Аграрний фонд» на постанову офіцера слідчого управління Нацполіції від 17 грудня 2020 року про закриття кримінального провадження № 62020000000000088 від 17 січня 2020 року у зв’язку із відсутністю складу злочину.

Справу закрили на основі даних, які поступили від головного управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБУ.

У матеріалах вбачалося, що колишніми посадовими особами ПАТ «Аграрний фонд» з метою привласнення коштів товариства розроблена злочинна схема, яка полягала у придбанні у українських підприємств карбаміду марки «Б» за реальними середньоринковими цінами, і подальшого продажу його за заниженими цінами підконтрольній компанії-нерезиденту, з метою подальшого перепродажу іншій компанії-нерезиденту і привласнення прибутку.

У матеріалах СБУ вбачалося, що колишніми посадовими особами ПАТ «Аграрний фонд» у змові та взаємодії з представниками компаній-нерезидентів Mablestine TPE LTD і Taluman sro реалізована злочинна схема, в результаті якої державі завдано збитків на суму не менше 9,7 млн ​​доларів.

Під час проведення перевірки зазначеної інформації виявилося, що чистий дохід від здійснення операцій з мінеральними добривами з компанією Taluman sro склав – 777,45 млн гривень при собівартості – 735,36 млн гривень, рентабельність операцій – 5,41%, що підтверджується аудиторським звітом № 2501-03 / 5 від 31 березня 2020 року результатами проведення позапланового внутрішнього аудиту діяльності «Аграрного фонду», проведеного департаментом внутрішнього аудиту Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства.

В результаті проведених слідчих дій та за результатами проведеної судової експертизи в кримінальному провадженні встановлено, що операції з реалізації мінеральних добрив Taluman sro в 2019 були прибуткові, а, отже, не принесли збитків фонду. Отже, відомості СБУ не знайшли свого підтвердження в ході досудового розслідування.

Тому слідчий прийшов до висновку, що в ході розслідування вказаного кримінального провадження не встановлено жодної з дій, які об’єктивно чи суб’єктивно кваліфікуються в рамках кримінального злочину, передбаченого ст.191 КК.

Суд підтримав доводи слідства, відхиливши скаргу адвоката в інтересах ПАТ «Аграрний фонд».

Відзначимо, що керівником фонду був Андрій Радченко, якого звільнили з посади в жовтні 2019 року постановою Кабінету міністрів. Раніше чиновник виписав собі і своїм топ-менеджерам 9 млн гривень вихідної допомоги при звільненні. При цьому фонд недоотримав тільки за 3 квартали 2019 року більше 42 млн гривень. Тобто фінансовий план компанії був не виконаний в більш ніж 4 рази.

Нагадаємо, що на Одещині викрили корупційну схему розкрадання врожаю НААН.

 

Джерело https://agronews.ua

Відповісти

Ваш email не публікується