Головні новини тижня від AGRI-GATOR (01.02 – 05.02)

Прийнято законопроект про ветеринарну медицину та благополуччя тварин, українське молоко поїде до Лівану, збиткове тваринництво, чіпси з органічного кавуна, дині та сливи, Миронівський хлібопродукт змінив назву, день бабака та інші головні агроновини за тиждень від AGRI-GATOR.

 

АГРОПОЛІТИКА

Рада дозволила автоматичний перехід права на земельну ділянку при переході права власності на будівлю.  Верховна Рада прийняла в цілому законопроект №0850, який передбачає автоматичний переход права на земельну ділянку при переході права власності на будівлю.

 

Законопроект про ветеринарну медицину та благополуччя тварин прийнято у другому читанні. Верховна Рада України прийняла у другому читанні законопроект №3318 про ветеринарну медицину та благополуччя тварин. Законопроект комплексно охоплює всі аспекти захисту здоров’я тварин, а також виготовлення, обігу та застосування ветеринарних лікарських засобів, ведення ветеринарної практики, державного контролю за дотриманням законодавства про ветеринарну медицину та благополуччя тварин.

 

До земельного кадастру внесуть відомості про держкордон України.  Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт №3987 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення внесення до Державного земельного кадастру відомостей про державний кордон України». Відповідне рішення підтримали 294 народних депутати.

 

Відповідальності за перевантажені фури на дорогах планують посилити. Верховна Рада України прийняла за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю» (№3742). Проектом закону передбачається підвищення відповідальності автомобільних перевізників за перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм.

 

У Мінекономрозвитку обговорили законодавчі ініціативи щодо бджільництва.  Відбулася зустріч робочої групи з питань розвитку бджільництва. Одним із важливих питань, над яким має сфокусуватися робоча група протягом лютого-березня, це фіналізація роботи над законопроєктом «Про бджільництво».

 

ІМПОРТ – ЕКСПОРТ

Аграрний експорт в січні просів за багатьма позиціями. Експорт товарів з України в січні 2021 склав $ 3,93 млрд, що на $ 270 млн, або 5,6% менше, ніж в січні минулого року.

 

У 2020 році експорт українського насіння до країн ЄС зріс.  У 2020 році експорт українського насіння до країн ЄС зріс у 2,7 рази в порівнянні з 2019 роком у кількісному виразі, та в 1,8 рази в доларовому еквіваленті до $3,1 млн.

 

Україна залишається основним постачальником ріпаку в Німеччину.  Україна залишається основним постачальником ріпаку для Німеччини, однак імпорт в 541 тис. т, поки що значно нижче рекордних 638,2 тис. т в попередньому році.

 

Українські молочні продукти поїдуть до Лівану. Компетентні органи України та Ліванської Республіки 2 лютого 2021 р погодили двосторонню форму ветеринарного сертифіката на експорт молока і молочних продуктів з України в Ліванської Республіки.

 

Roshen почав експорт масла надзвичайно кошерності. Вінницький молочний завод Roshen став першим в світі виробником фасованого вершкового масло за межами Ізраїлю, який отримав дозвіл вищого органу кошерності (Kashruth Department B.D.Z. Orthodox Council Jerusalem).

 

Озвучено, коли розпочнеться розподіл квот на ввезення цукру в Україну.  Мінекономіки з 5 лютого 2021 року розпочне прийом заявок у рамках розподілу тарифної квоти на ввезення в Україну цукру-сирцю з тростини серед імпортерів. Про це повідомляє сайт Мінекономіки.

 

Основний покупець соняшникової олії в Україні запускає імпортозаміщення. Уряд Індії має намір реалізувати 5-річний план по зниженню імпорту рослинного масла і стимулювання фермерів до вирощування олійних культур. Індія є одним з основних покупців соняшникової олії в Україні. Частка експорту в цю країну складає близько 30% зовнішніх поставок.

 

ВИРОБНИЦТВО, СПОЖИВАННЯ, ЛОГІСТИКА

Виробництво продукції тваринництва стало збитковим вперше за 14 років. У 2020 році виробництво продукції тваринництва українськими агропідприємствами стало збитковим вперше з 2007 року. За попередніми розрахунками фахівців Інституту аграрної економіки, на виробництві продукції тваринництва в сільськогосподарських підприємствах у 2020 році отримано 2,9 млрд грн збитків.

 

В Україні обвалилося промислове кролівництво.  У 2020 році промислові виробники реалізували на забій 15 тисяч голів кролів. Це аж на 95,5% менше, ніж у 2019 році. Жива маса забою становила 48,4 тонн кролів, що на 93,8% менше, ніж за 2018 рік.

 

Аграрії забезпечені засобами захисту рослин лише на 15%.  Станом на 28 січня українські сільгосппідприємства були забезпечені засобами захисту рослин усього на 15%, маючи 4,655 т за потреби 31,66 тис. т. Станом на аналогічну дату минулого року забезпеченість ЗЗР була на рівні 5,679 тис. тонн за потреби 31,464 тис. тонн.

 

В Україні почали виготовляти чіпси з органічного кавуна, дині та сливи.  На полицях українських магазинів з’явилися перші чіпси з органічного кавуна, дині та сливи. Їх виробляють на сільгосппідприємстві «Дунайський аграрій», що на Одещині, там вирощують і органічну сировину для чіпсів.

 

Миронівського хлібопродукту” більше не буде – назву компанії офіційно змінено. 2 лютого 2021 року, відбулася зміна повного юридичного найменування “Миронівський хлібопродукт”.  Відтепер комерційна назва компанії звучить однаково українською та російською мовами – МХП, а англійською – MHP, а юридична скорочена – PrJSС MHP.

 

ІНШІ АГРОНОВИНИ

На Харківщині бабак Тимко-третій дав свій прогноз на весну. У селі Гайдари на Харківщині бабак на ім’я Тимко-третій, відповідно до традиції «дня бабака», дав свій «прогноз» щодо того, якою буде цього року весна. Коли його дістали з його хатки, він «не побачив своєї тіні» через похмуру погоду. Це має означати ранню весну.

 

На Львівщині посипають доріжки кавовою гущею. У львівському парку “700-річчя” розпочали випробовування кавової гущі для боротьби з ожеледицею. Каву розсипали на близько 200 метрів доріжок. У разі, якщо така ідея виявиться корисною, кавовою гущею посипатимуть доріжки й у інших парках.

 

AGRI-GATOR

Відповісти

Ваш email не публікується