На Сумщині запрацювала найсучасна оленяча ферма

У Конотопському районі Сумщини запрацювала унікальна ферма з розведення племінних благородних оленів і ланей найелітніших родоводів світу. Наразі є чотири племінні гілки — британська, новозеландська, австрійська та румунська. За словами співвласника ферми, Дмитро Русанова, сьогодні його мета – наповнити українські ліси, – передає Agri-gator

Працюючи за кордоном, Дмитро Русанов бачив, як європейці турботливо ставляться до природи, як розводять і охороняють диких тварин, зокрема, мисливських. Саме тоді чоловікові захотілося реалізувати подібне і в рідній країні.

“Спільно з тодішнім керівником Конотопського держлісгоспу Віталієм Барановим три роки тому ми придбали оленя угорської селекції. Цей племінний самець досі є гордістю наших лісівників та має потомство. Я дуже сподіваюсь та вірю, що держава, зі свого боку, теж активно допоможе лісівникам у відтворенні тваринного світу України” – розповів Дмитро.

Разом з однодумцями, чоловік обладнав свою ферму для оленів і ланей за останнім словом техніки та світової природоохоронної справи. Все, для того щоб тварини почувалися як удома. Ентузіасти ретельно врахували тут кожну дрібницю та деталь.
олені_сумщина
«Загальна площа нашої ферми 50 гектарів. Аби обгородити територію, ми встановили спеціальну англійську сітку, що використовують за кордоном на фермах із розведення мисливських тварин. Ця сітка легко витримує вагу африканського буйвола. Водночас вона гнучка та еластична, тож коли тварина на бігу вдариться об неї, то пружна сітка амортизує удар та відкине тварину, не завдавши їй травм. Ця сітка довговічна. Я знаю господарства, де вона вірно служить уже 20 років, — розповідає Дмитро Русанов. — Під час гону самці-олені часто чухаються рогами об сітку чи буцають її, випробовуючи сили, тренуючи удари. У сітці-рабиці тварина може заплутатись рогами та травмуватись чи навіть загинути. У нас це виключено».
Forest_hunting_5-2020.indd
Сьогодні на фермі існує чотири племінні гілки — британська, новозеландська, австрійська та румунська. Адже кожна країна виводить оленів залежно від своїх уподобань у мисливській та природоохоронній справі.

“Племінний самець із гарним родоводом коштує в середньому п’ять-сім тисяч євро. Але є самці, які можуть коштувати і 35, і 50 тисяч євро. Це справжні аристократи оленячого племені, батьки сотень оленят королівської крові” – розповів Дмитро.

“Поголів’я складає більше ста оленів — дорослі тварини та цьогорічне потомство. У 2020 році народилося 55 % приплоду від поголів’я. Якщо все буде добре, незабаром щороку можемо випускати у дику природу п’ять-сім наших оленів” – додав Дмитро Русанов.
Також чоловік зазначив, що у 2021 році на фермі планують подвоїти цьогорічну цифру.

Читайте також: Не ферма, а аграрний зоопарк: досвід українського багатопрофільного виробника

Agri-gator
за інформацією ecoinform

 

Відповісти

Ваш email не публікується