Свято вже близько: міжнародні екологи представили додаток для купівлі ялинок легально

Представники Всесвітнього фонду дикої природи (World Wide Fund for Nature) стали на захист українських ялинок. Для того щоб допомогти купувати новорічні дерева та вироби з хвої легально, міжнародні екологи організації WWF створили у Google-картах додаток «Точки продажу ялинок»., – пише Agri-gatorПроблема нелегально зрубаних ялинок в Україні з року в рік стає ще більш критичною. В залежності від того, скільки було зрубано дерев, а також скільки осіб було залучено до вирубування та збуту – може бути визначена кримінальна відповідальність. Злодій може отримати від 6 місяців до 3 років тюрми. Ще суворіше карають за вирубані ялинки у лісах та заповідниках, що перебувають під особливою охороною. За це передбачені штрафи до 34 тисяч гривень та обмеження волі до 5-7 років.
Слід зазначити, що деякі українці йдуть на “діло” не для того щоб зекономити, а через те, що не знають місць для легальної купівлі дерев. Саме для того щоб в Україні мали змогу купувати ялинки офіційно та легально, міжнародні екологи організації World Wide Fund for Nature створили спеціальний додаток у Google-картах «Точки продажу ялинок». В ньому вказані місця на території всієї України, де торгують святковими деревами у великих маркетах, традиційних пунктах новорічно-різдвяного продажу на вулицях, а також лісгоспи та розсадники, які вирощують у теплицях сіянці хвої та доглядають на спеціальних полях багаторічні дерева.

ялинка
На мапі також можна побачити місцевості, де впродовж останніх років були помічені продавці-нелегали, які реалізовували хвойні дерева. Зокрема, у столиці незаконні продажі фіксували на околицях та віддалених від центру районах – біля підземних переходів, на виходах з метро та біля ринків. Зазначається, що ялинки та сосни на таких торгових точках продавали без чіпів, які кріплять після отримання дозволів на реалізацію.
Agri-gator

Відповісти

Ваш email не публікується