Уряд хоче посилити відповідальність за виробництво фальсифікату – Мінекономіки — АГРОПОЛІТ

Перелік підприємств, які виробляють фальсифіковане вершкове масло, не зазнав істотних змін, попри викриття та оприлюднення інформації про фальсифікат. Це свідчить про недостатність покарання з боку держави. Про це під час круглого столу в Укрінформі на тему «Стоп Фальсифікат». Масло солодковершкове II етап. Які проблеми насправді приховані?» сказав заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький.

«Що ми бачимо? Перше – перелік підприємств (які виробляють фальсифіковане вершкове масло – ред.) міняється, але частково залишається незмінним. Чому? Той факт, що виробники після публічного оголошення, отримання інформації Держпродспоживслужбою, рішення АМКУ продовжують робити (фальсифіковану продукцію – ред.), означає, що не тільки страху немає, а покарання з боку держави не є достатньою мотивацією, щоб працювати чесно», – сказав Висоцький.

Він зазначив, що потрібно змінити правила гри, щоб було чітке розуміння відповідальності. Тому ухвалення комплексу законопроєктів, де «вводиться чітка позиція по фальсифікатах і покарання, буде першочерговим пріоритетом у першому кварталі для Верховної Ради».

На думку заступника міністра, дуже важливим фактором є “сила споживача і сила інформування”.

 

Це є критичний і дуже важливий фактор — він впливає і буде продовжувати впливати. Моя думка, що 70% це буде вплив споживача, а 30% — це державний контроль. Тому ми зараз правильно рухаємося, коли робимо фокус на ці 70%», — підкреслив Висоцький.

 

Також він заявив, що держава має посилити контроль за якістю продукції на етапі постачання сировини на переробку.

 

Я думаю, що нам треба активно залучати сюди всіх учасників ланцюга постачання. Будемо спільно думати, як цей контроль робити скрізь», — зауважив урядовець.

 

Нагадаємо, що парламенту пропонують прийняти законопроект 3516 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо харчових продуктів, що імітують молоко та молочні продукти», який регулюватиме продаж якісної молочки та продуктів, які її імітують.

Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується