Поширення мишей полівок на Харківщині стримується погодними умовами — SuperAgronom.com

Відповідно до інформації, опублікованої прес-службою ГУ Держпродспоживслужби в Харківській області, станом на 24 грудня 2020 року темпи розмноження мишоподібних гризунів в регіоні знижуються. Це відбувається за рахунок відповідних погодних умов.

Впродовж останнього тижня спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області у посівах озимої пшениці, ріпаку та багаторічних травах було відмічено наявність мишоподібних гризунів за чисельності 1,0-3 колонії на 1 га за поширеності 45-100%; на неорних землях їх чисельність становила 1,6-4 колонії на 1 га за поширеності 100%.

Зараз стримуючими факторами розвитку мишоподібних гризунів є періодичні відлиги, ожеледі й замерзання талої води на полях і в норах. Їх подальший розвиток значною мірою визначатимуть погодні умови, зокрема, стабільна температура повітря, тривалий період без снігового покриву, або ж наявність стабільного снігового покриву сприятимуть життєдіяльності гризунів.

 

«Землекористувачам під час проведення захисних обробок посівів сільськогосподарських культур необхідно суворо дотримуватись «Переліку пестицидів та агрохімікатів дозволених до використання в Україні», а також регламентів та техніки безпеки», — заявляють в Головному управлінні.

 

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується