На полях України спостерігається недостатня зволоженість ґрунту — SuperAgronom.com

Третя декада листопада характеризувалася нестійкою та прохолодною погодою з незначними опадами у вигляді мряки, мокрого снігу, снігу. Протягом двох днів відмічалися тумани та ожеледь. Вологозабезпечення ґрунту знаходиться на недостатньому, місцями незадовільному рівнях.

Про це повідомляє НААН України.

Опади, які спостерігалися на початку третьої декади листопада були незначними і не перевищували 0,3-1,0 мм (2-8% від норми), лише подекуди у північних та східних районах країни — 8-9 мм (44-56% від норми), але вони не покращили ситуацію з вологозапасами ґрунту.

Зволоження ґрунту на більшій частині території країни залишилось на недостатньому, а місцями незадовільному рівнях. Волога у верхнього прошарку ґрунту поступово втрачається, він є слабозволоженим.

 

Середньодобові температури повітря знаходились у межах від 1,5°С тепла до 3,2°С морозу, що на 5-7°С нижче від минулорічних показників. Лише в останні дні звітного періоду середньодобова температура повітря підвищилася до 2,5-3,0°С, це дещо вище кліматичної норми на 1-2°С.

Максимальна температура повітря підвищувалась до 7,0-10,8°С тепла, поверхня ґрунту прогрівалась до 14-20°С, мінімальна у нічні години знижувалася до 2-5°С морозу, а на поверхні ґрунту опускалася до 3-7°С морозу.

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується