«Бізнес в повітрі»: як в’єтнамці заробляють на домашніх грибних фермах

Вирощування грибів все ще залишається перспективною нішею, і відрізняється високою рентабельністю – близько 40% і більше. Щорічний світовий приріст обсягів виробленої продукції становить близько 8%. Однак для вирощування даної продукції необхідні площі і спеціальне обладнання, що пов’язано з додатковими витратами. Мандрівник Юрій Малих поділився альтернативним способом вирощування грибів, який активно практикують фермери В’єтнаму, – пише Agri-gator

«Скільки подорожую по Південно-Східній Азії, дивуюся, наскільки деякі країни комфортні для життя. Кокоси з дерев на голову падають самі, рибу мало не руками можна ловити, літо цілий рік. В’єтнам в цьому плані мене дивує найбільше. Починаючи з морського узбережжя і закінчуючи горами, у В’єтнамі всюди зростає щось їстівне. У моря пальми з кокосами, мангові дерева, папайя. В горах – кава, чай, авокадо, рис, кукурудза. І все це майже цілий рік» – розповідає Юрій.
За словами мандрівника, В’єтнам – справжній рай для аграрія. У подібних умовах, запустити свій агробізнес завдання не з складних. Наприклад, в кожному другому будинку можна зустріти т.зв. «грибні ферми», які на перший погляд, виглядають достатньо моторошно.

«Коли я був у в’єтнамському місті Далат, я зайшов у гості до друзів, які живуть в сімейному готелі. Під дахом кухні висіли незрозумілі мішки, здалеку схожі на запліснявілі буханки хліба. Підійшовши ближче я побачив, що з “буханок” крізь діри в целофані стирчать гриби. Виявилося, це вони так вирощують гливи»- розповідає мандрівник.
Усередині пакета знаходилося щось схоже на губку з живильним розчином, в яку була пересаджена грибниця. У пакеті отвори, через які ці гриби і висовують свої капелюшки.
За словами власників будинку, врожай з “годівниць” вони збирають приблизно два рази на тиждень.
«З огляду на те, що це один з небагатьох видів грибів, які тут взагалі ростуть, то виходить дуже непоганий бізнес-план» – зазначає Юрій.

«Якщо близько 10 подібних “годівниць” вистачає, щоб два рази в тиждень готувати з них їжу, то зі 100 таких мішків може вирости непоганий бізнес. Місця вони багато не займають, підгодовують їх, теж чимось не сильно дорогим. Тобто бізнес виходить практично без інвестицій»- додає мандрівник.

«Ціна таких глив близько 2$ за 700 грам. Виходить, що доларів 100 в тиждень точно можна робити. Ну а далі, якщо ринок буде рости, знай собі нові “годівниці” підвішуй» – зазначає Юрій.

За словами мандрівника, збут продукції у В’єтнамі також не викликає проблем. Реалізувати продукцію можна на місцевих численних ринках. «Місцевих торговців санітарно-епідеміологічні служби не особливо чіпають – продають мало не з асфальту. І я думаю, від зайвого прибутку не відмовляться »- додає Юрій.
Читайте також: На фермі під Ужгородом вирощують делікатесні японські гриби
Agri-gator 

Відповісти

Ваш email не публікується