Після запуску ринку землі фермери можуть втратити до 20% земельного банку — думка

Після запуску ринку землі фермери можуть втратити як мінімум 15-20% земельного банку, тому що хтось захоче продати комусь іншому, хтось захоче сам господарювати. Таку думку висловив Валерій Діброва, голова ТОВ «П’ятидні», що на Волині у матеріалі «Валерій Діброва: Коли з однієї кнопки запускаєш обладнання на €3 млн — це неймовірно» на Kurkul.com.

У ТОВ «П’ятидні» й сьогодні працюють над збільшенням орних земель, як шляхом оренди нових, так і розчищаючи перелоги та зарослі ділянки, що вже десятками років не оброблялися.

Господарство витрачає на повернення до обробітку сільгоспугідь значні кошти. Щоденно на цьому напрямі працюють до 60 осіб та чимало техніки. Таким чином тут готуються до повноцінного старту ринку землі.

 

«Коли запрацює ринок землі, треба буде готуватися, що як мінімум 15-20% земельного банку може просто відійти, тому що хтось хоче продати комусь іншому, хтось захоче, можливо, сам господарювати, і такі є зараз. Тому мусимо брати додаткові землі, щоб утримати той ресурс, який ми сьогодні накопичили, технічний, людський, та зберегти виробничий потенціал», — зазначив керівник господарства.

 

Валерій Діброва відразу ж додає, що до таких розчищених земель треба підходити обережно.

 

«Там є багато піщаних та торфових ґрунтів, тож треба обережно та виважено впроваджувати сівозміну, щоб мати й урожай, і хороший ґрунт. Інтенсивні культури ти ж там не посієш, кукурудзу, наприклад. А от жито, соняшник, озиму пшеницю ― ці культури треба сіяти, й через 2–3 роки на таких землях можна спокійно отримати досить пристойні врожаї», — підсумував Валерій Діброва.

 

Джерело https://kurkul.com

Відповісти

Ваш email не публікується