Головні новини тижня від AGRI-GATOR (12.10 – 16.10)

Призначено голову Держпродспоживслужби, карантин продовжено до кінця року, новий національний виробник добрив, виробили 200 тисяч тонн цукру, МХП — другий за обсягами виробник курей-бройлерів в Європі, витік добрив з вмістом аміаку на Черкащині, рожевий ананас та інші головні агроновини за тиждень від AGRI-GATOR.

 

АГРОПОЛІТИКА

Зеленський підписав закон, за яким громади не залежатимуть від районів. Президент підписав законопроект «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо приведення у відповідність положень бюджетного законодавства у зв’язку із завершенням адміністративно-територіальної реформи» №3614, який передбачає, що сільські, селищні, міські бюджети з наступного року не залежатимуть від району.

 

Уряд призначив голову Держпродспоживслужби.  Уряд призначив головою Держпродспоживслужби екс-заступницю агарного міністра, віце-президента AgroGeneration Владиславу Рутицьку-Магалевську.

 

В Україні продовжили карантин до кінця року. Кабінет міністрів України прийняв рішення про продовження карантину в Україні до 31 грудня 2020 р. Крім того, вводяться обмеження на роботу ресторанів і закладів громадського харчування після 22:00 в цілому по країні, незалежно від зонування.

 

В Україні автоматично скасовуватимуть держреєстрацію земельної ділянки. Кабмін вніс зміни в порядок скасування реєстрації земельної ділянки за рішенням суду. Зазначається, що державна реєстрація земельної ділянки скасовується Державним кадастровим реєстратором у разі прийняття судом рішення про скасування держреєстрації земельної ділянки, яке вступило в законну силу.

 

Аграрного міністерства не буде. У проекті державного бюджету на 2021 рік уряд не передбачив створення аграрного міністерства, незважаючи на обіцянки президента.

 

ІМПОРТ – ЕКСПОРТ

Експорт соняшникової олії з початку 2020 року виріс на 22%.  За період січень-вересень 2020 року експорт олії соняшникової, сафлорового або бавовняного з України досяг 4,99 млн т, що на 22% більше аналогічного періоду 2019 року. Основним імпортером української соняшникової олії в звітному періоді була Індія – 1,25 млн т на $ 921,2 млн (25,12%).

 

Морпорти скоротили відвантаження зернових на чверть у вересні. У вересні морпортами України на експорт було відвантажено 4,06 млн т основних зернових культур, що на 24,7% поступається показнику попереднього місяця (5,39 млн т з урахуванням актуалізації даних).

 

Україна цьогоріч суттєво наростила експорт риби.  Протягом січня-липня 2020 року нашою державою поставлено на зовнішні ринки риби та ракоподібних на понад $18,7 млн. Це на 23,3% більше, ніж за аналогічний період минулого року. 22% всього експорту української риби та ракоподібних у грошовому вимірі припадає на Німеччину (4 206,6 тис. дол. США).

 

Україна прибрала захисні мита на ввезення російських добрив.  Україна відзвітувала про виконання рішення арбітражу Світової організації торгівлі (СОТ) за програною справою про аміачні добрива. За цим рішенням Україна повинна була до 15 вересня 2020 року прибрати захисні мита, введені проти російських постачальників добрив.

 

Іран імпортуватиме м’ясо та яйця з України.  Іран буде імпортувати з України червоне м’ясо, птицю та яйця. Крім того, іранська сторона хоче купувати соєву макуху, кукурудзу та ячмінь.

 

З листопада запускається нова електронна форма декларації на митниці. Нова електронна форма загальної декларації прибуття на митниці впроваджується з 7 листопада 2020 г. Це абсолютно нова форма документа, яку компанії перевізники повинні заповнювати до перетину кордону України, і яка продовжить гармонізацію українського митного законодавства до норм і вимог ЄС.

 

ВИРОБНИЦТВО, СПОЖИВАННЯ, ЛОГІСТИКА

В Україні виробили 200 тисяч тонн цукру.  Станом на 15 жовтня в Україні виготовлено 200 тис. т цукру та перероблено 1,51 млн т цукрових буряків. Наразі в Україні офіційно розпочали роботу 25 цукрових заводів.

 

МХП — другий за обсягами виробник курей-бройлерів в Європі.  Агроіндустріальний холдинг МХП посідає другу сходинку серед компаній-виробників курятини в Європі. Про це йдеться у рейтингу видання WattPoultry, яке досліджує світовий ринок виробництва, переробки та продажу продукції птахівництва. МХП також посів 14 місце серед провідних світових компаній-виробників курятини.

 

На українському ринку добрив з’явився новий національний виробник. Комплекс у Кривому Розі з виробництва азотно-сірчаних і комплексних добрив, створених на основі сульфату амонію почав роботу в цьому році. У проект інвестували понад $ 11 млн. Потужність підприємства 100 тис. т добрив на рік.

 

Продано перший завод Укрспирту. ТОВ «ЛВН Лімітед» придбало на аукціоні Немирівський спиртзавод ДП «Укрспирт» за 55,083 млн грн. Відзначається, що початкова ціна продажу спиртзаводу становила 49,57 млн ​​грн.

 

Врожайність спаржі в Україні перевищила європейську.  В Україні за останні 6 років площі під спаржею виросли більше, ніж втричі. Так, згідно даних 2019 року, аспарагус вирощують на 100−120 га.

 

Україна та Польща поєднають транспортним коридором порти Балтійського і Чорного морів. Адміністрація морських портів України та морський порт “Гданськ” почнуть співпрацю у рамках розбудови і транспортного коридору між морськими портами Балтійського і Чорного морів.

 

ІНШІ АГРОНОВИНИ

На Черкащині витік добрив з вмістом аміаку. У Черкасах, в районі Героїв Холодного Яру стався витік близько 100 тисяч тонн карбидно-аміачної суміші, що забруднило прилеглу територію в радіусі одного кілометра.

 

Україна увійшла до трійки країн з найбруднішим повітрям. Згідно зі світовим рейтингом за індексом якості повітря IQair, в жовтні, Україна (зокрема, Київ) посіла друге місце в світі серед міст з найбільш високим рівнем забруднення повітря.

 

На ринок виводять ананас з рожевою м’якоттю. Ананас з рожевою м’якоттю торгової марки Pinkglow від американського виробника свіжих фруктів і овочів Fresh Del Monte тепер можна придбати онлайн.

AGRI-GATOR

Відповісти

Ваш email не публікується