В Україні з’явився новий географічний бренд – Гуцульська коров’яча бриндза – Seeds

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України зареєструвало географічне зазначення “Гуцульська коров’яча бриндза” як назву місця походження товару: сир.

Це вже друге географічне зазначення на сир, яке було зареєстроване в Україні в рамках проєкту ЄС “Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні”.

“Управителем географічного зазначення “Гуцульська коров’яча бриндза” є громадська спілка “Асоціація карпатських ватагів”, що розташована у селищі Верховина. Робота з реєстрації ГЗ на бриндзу розпочалася у 2018 р.; за підтримки експертів Проєкту полонинські господарства створили спілку і розробили всі необхідні документи для реєстрації ГЗ”, — йдеться у повідомленні на сайті Івано-Франківщина Туристична.

Зазначається, що ГЗ є знаком якості, який посвідчує тісний зв’язок продукту з територією і гарантує високу якість кінцевим споживачам. Саме тому було також створено відповідну систему контролю виробництва і готового продукту ГЗ “Гуцульська коров’яча бриндза”.

Цього року сертифікацію пройшли 6 полонинських господарств: Кринта, Скупова, Луковиця, Бибратківка, ФГ “Згарда”, Щівник. Вони відповідають всім вимогам плану контролю і мають право маркувати свою бриндзу як ГЗ “Гуцульська коров’яча бриндза”. Завершальним етапом реєстрації стане отримання відповідного свідоцтва вже найближчим часом.


Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується