Головні новини тижня від AGRI-GATOR (07.09 – 11.09)

Національна економічна стратегія-2030, план пріоритетних дій Уряду на 2020 рік, розширення держпідтримки картоплярства і виноградарства,  старт переробки цукрового буряку 2020, початок горіхового сезону, мільйон дерев за один день та інші головні агроновини за тиждень від AGRI-GATOR.

 

АГРОПОЛІТИКА

Уряд офіційно розпочав створення Національної економічної стратегії-2030. 7 вересня відбулося  установче засідання робочої групи з розробки Національної економічної стратегії-2030. Стратегія є ініціативою президента та прем’єр-міністра України. Згідно з дорученням голови уряду, Центр економічного відновлення є платформою та координатором з  її розробки.

 

Кабмін затвердив План пріоритетних дій Уряду на 2020 рік.  Кабінет міністрів України затвердив План пріоритетних дій Уряду на 2020 рік. Документ містить 690 завдань, обґрунтування, відповідальних за виконання, строки, індикатори та очікувані результати.

 

Кабмін збільшив розрахунок збитків порушникам земельного законодавства в 3 рази. Кабмін прийняв постанову, яка вносить зміни до Методики визначення розміру шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу.

 

Уряд розширив інструменти держпідтримки картоплярства і виноградарства. Тепер компенсуються не тільки вартість посадкового матеріалу (як в минулому році), а й істотно розширено перелік спеціального обладнання. Також з’явилася державна підтримка нового будівництва та реконструкції цехів первинної переробки.

 

Кабмін схвалив ініціативу щодо створення Державного реєстру географічних назв.  Кабінет міністрів України на засіданні 9 вересня схвалив законодавчу ініціативу щодо створення та ведення Державного реєстру географічних назв в електронному вигляді.

 

В Україні введуть цілодобовий ваговий контроль вантажівок. Кабінет Міністрів України прийняв проект розпорядження «Про заходи щодо недопущення руйнування автомобільних доріг», яким вводиться цілодобовий ваговий контроль транспортних засобів Укртрансбезпекою разом з Нацполіціей, СБУ, ГФС, Укравтодором та місцевими органами виконавчої влади.

 

Україною підписано Меморандум про співпрацю у галузі АПК з Іспанією. 10 вересня у Мадриді підписано Меморандум про співпрацю у сфері сільського господарствам між Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України і Міністерством сільського господарства, рибальства та харчових продуктів Іспанії.

 

ІМПОРТ – ЕКСПОРТ

Україна стала світовим лідером з експорту соняшникової олії. Згідно з повідомленням асоціації Укроліяпром за підсумками 2019-2020 маркетингового року експорт соняшникової олії з України досяг рекордної позначки в 6,68 мільйона тонн (на 10,2% більше, ніж роком раніше) на суму $4,9 млрд, що на 17% більше. При цьому частка України у світовому експорті соняшникової олії становить 54,9%.

 

Вперше за 12 років Україна поставить пшеницю в Саудівську Аравію.  Українська компанія «Континентал Фармерз груп» відправила вантажне судно з 60 тис. т пшениці з морпорту «Чорноморськ» до Саудівської Аравії, це перша поставка за 12 років.

 

Значно розширилася географія експорту волоських горіхів. За перші 9 місяців сезону (жовтень – червень) Україна експортувала 54,7 тис. тонн волоських горіхів, загальною вартістю $ 117,8 млн. За аналогічний період минулого року – 53,8 тис. тонн, на суму $ 117,9 млн.

 

Українські бджолярі зможуть торгувати з Європою без посередників. Медова біржа запустила онлайн-майданчик з продажу меду, продуктів бджільництва та інвентарю, на якій українські бджолярі можуть без посередників торгувати з Європою.

 

З початку року Україна збільшила експорт свинини на 31%. За перші 8 місяців цього року українські виробники свинини експортували 1,85 тис. тонн продукції на загальну суму $4,2 млн. Таким чином, обсяги закордонних продажів зросли на 31%, порівняно з показниками січня-серпня 2019 року.

 

Йорданія закупила на тендері 60 тис. тонн пшениці у НІБУЛОНа. Йорданія в ході проведеного тендера законтрактувала 60 тис. тонн пшениці українського походження. Українська пшениця була закуплена у компанії «НІБУЛОН» за ціною $ 252,6 за тону C & F з поставкою у другій половині жовтня поточного року.

 

ВИРОБНИЦТВО, СПОЖИВАННЯ, ЛОГІСТИКА

В Україні стартував сезон переробки цукрового буряку 2020. 5 вересня 2020 року компанія «Радехівський цукор» почала сезон переробки цукросировини на Радехівському підрозділі. Про це повідомила прес-служба компанії.

У садах на Одещині збирають перші врожаї фундука.  В Україні розпочинається горіховий сезон. Окрім звичайних волоських горіхів, які ще дозрівають, садівники Півдня уже збирають перші врожаї мигдалю та фундука.

 

Вперше в історії України сорти пшениці вітчизняної селекції досягли врожайності 140 ц/га. Вперше за всю історію України вітчизняні сорти Смуглянка, Чорнява, Золотоколоса, Фаворитка та Астарта забезпечили одержання рекордного врожаю зерна, відповідно 124, 125, 131,8 і 140 ц/га. Про це повідомили в Інституті фізіології рослин і генетики НАНУ.

 

Одну з областей України хочуть визнати зоною стихійного лиха через неврожай.  Через посушливе літо у Вінницькій області аграрії втрачають урожай. З огляду на погодні умови, очікують зібрати на 40% менше ніж прогнозували. Уряд просить визнати Вінницьку область зоною стихійного лиха.

 

Єдина в Україні креветкова ферма призупинила свою роботу.  Єдина в Україні та одна з найбільших в Європі креветкова ферма призупинила свою роботу. Мова йде про карантин та ферму, де вирощували королівські креветки.

 

Укрзалізниця розробить інтерактивну карту руху потягів.  АТ «Укрзалізниця» планує автоматизувати процеси руху поїздів за рахунок запуску інтерактивної карти руху. Про це повідомив глава УЗ Володимир Жмак на своєму Telegram-каналі.

 

ІНШІ АГРОНОВИНИ

Українці висадять мільйон дерев за один день по всій країні. В Україні стартував проєкт “1 000 000 дерев за 24 години”. Саме стільки планують висадити дерев по всій Україні 17 жовтня організатори цієї безпрецедентно акції.

 

У Києві встановили стіну з мохом для очищення повітря.  На Поштовій площі у Києві встановили інноваційний  для України  мосс-модуль з моху, який має поглинати пил, зменшувати шум від автівок, та робити більш комфортною набережну  за рахунок озеленення

 

В Україні за останні 30 років щезло 10 тисяч річок. Про це повідомив Михайло Апостол на своїй Facebook сторінці. “За прогнозами фахівців, вже за 20-30 років нам доведеться імпортувати питну воду”, – підкреслив Апостол.

 

AGRI-GATOR

Відповісти

Ваш email не публікується