Компанія Ілона Маска успішно імплантувала чіп в мозок свині (відео)

Компанія Neuralink, заснована американським підприємцем Ілоном Маском в 2016 р, провела успішну імплантацію бездротових комп’ютерних чіпів в мозок трьох свиней.   Новітню розробку Маск охрестив “фітнес-браслетом для мозку”. Винахід призначений для лікування уражень органа та неврологічних розладів, як то параліч, деменція, хвороба Альцгеймера та Паркінсона. А ще може допомогти людям, які перенесли інсульт чи онкологію, страждають безсонням, втратою слуху, зору чи пам’яті, – пише Agri-gator

Апарат, розміром 23х8 мм, схожий на монету й відстежує діяльність органа. Всі дані на відстані пристрій передає до комп’ютера. Роботу нейроінтерфейсу дослідники протестували на двох свинях: одній з них пристрій потім вийняли, інша тварина– свиня Гертруда – досі з ним.

“Звуки, які ви чуєте, реальні сигнали з чипу у голові Гертруди. Тобто він з’єднаний з нейронами у її п’ятачку. Коли вона щось винюхує, хрюкає і торкається носом речей, то посилає відповідні сигнали. Як бачите, це щаслива і здорова свиня з чипом у голові. Тож ви можете носити нейросистему у мозку, яка подаватиме сигнали, й при цьому будете чудово себе почувати”, –  розповів на презентації  винаходу Ілон Маск, пише BBC.

Чип імплантується під шкіру й крізь череп підключається до мозку нитками, які в десятки разів тонші за волосину. Уся операція триває менше години й потребує лише місцевої анестезії. Як зазначають розробники, апарат здатен працювати цілий день, а вночі заряджається бездротовим способом. За потреби, пристрій можна видаляти й замінювати на новий без шкоди для здоров’я.

Новітню розробку підприємець охрестив “фітнес-браслетом для мозку”. Винахід призначений для лікування уражень органа та неврологічних розладів, як то параліч, деменція, хвороба Альцгеймера та Паркінсона. А ще може допомогти людям, які перенесли інсульт чи онкологію, страждають безсонням, втратою слуху, зору чи пам’яті.

“Чип виконує такі ж функції, які і розумний годинник чи телефон: вимірює серцебиття, тиск і температуру. Він стежить за станом вашого здоров’я і може попередити про серцевий напад, інфаркт чи інші негаразди. А ще здатен програвати музику. Це щось на кшталт смартфона, який вам вшили у мозок”, – додав Маск.

Agri-gator

Відповісти

Ваш email не публікується