Переробникам може не вистачити суниці садової у цьому сезоні – прогноз

Потреби  переробних підприємств можуть бути не закриті у зв’язку із дефіцитом пропозиції місцевої сировини, та  відповідно великою ціною на свіжу   продукцію, – повідомляє Agri-gator

Кілька хвиль заморозків, остання з яких була у другій половині травня, знищили значну частину врожаю суниці садової в Україні.

“Пропозиція суниці різко знизилася у порівнянні з торішнім показником, а ціни, відповідно, залишаються високими. Ситуація ускладнюється прохолодною і похмурою погодою в більшості виробничих регіонів, що відтягує сезон дозрівання ягоди”, – розповіли  в  Українській плодоовочевій асоціації (УПОА).

Також експерти УПОА  зазначають,  що  попри зниження доходів споживачів унаслідок коронакризи, ціни на фрукти та ягоди на ринку України знаходяться на історично високих рівнях.
Слід зазначити, що  саме на суницю садову , станом на початок червня, найбільше зросли оптові ціни – в середньому у 2,6 рази.
На думку Катерини Звєрєвої, директора з розвитку УПОА, суттєво постраждає експорт суниці:
«Зниження врожаю суниці садової та високий рівень цін можуть мати негативний вплив на перспективи експорту цієї ягоди в замороженому вигляді. Найімовірніше, пропозиція сировини для заморозки в цьому році знизиться. Крім того, за нашими даними, «заморозчики» будуть дуже обережно підходити до ціноутворення на свіжу суницю садову, оскільки на ринку і зараз достатньо пропозицій продукції врожаю 2019 року, а Єгипет і Марокко і зараз продають залишки замороженої ягоди за низькими цінами», –повідомила фахівець.
Читайте також:  Технології «міського фермерства» можуть допомогти у вирощуванні більш доступніших продуктів харчування – Катерина Звєрєва
Agri-gator

Відповісти

Ваш email не публікується