Головні новини тижня від AGRI-GATOR (23.03 – 27.03)

Введення режиму надзвичайної ситуації, скасування підтримки сільгоспвиробників, заборона експорту до ЄС продукції з вмістом хлорпірифоса, старт посівної по всій країні, подорожання плодово-овочевої продукції, дрони для пошуку браконьєрів та інші цікаві агроновини за тиждень від AGRI-GATOR.

 

КОРОНАВІРУС

Кабінет міністрів України прийняв рішення про введення режиму надзвичайної ситуації на всій території держави.

 

Торгово-промислова палата оприлюднила перелік документів, які необхідно подати для одержання сертифіката про форс-мажорні обставини.

 

ФАО розробила принципи біозахисту підприємств в умовах жорсткого карантину.

 

Інженери-хіміки компанії “НІБУЛОН” вивчили можливість визначення наявності коронавіруса в крові людини за допомогою апарату для перевірки ГМО в складі сільгосппродукції.

 

Загрози заразитися коронавірусом COVID-19 від овочів і фруктів практично немає.

 

В Україні під час карантину рекордно збільшились спроби рейдерський захоплень.

 

АГРОПОЛІТИКА

Кабінет міністрів під час засідання погодив зміни до постанови про карантинні заходи від 16 березня 2020 року №211, які дозволяють гуртову торгівлю харчовою продукцією, засобами захисту рослин та ветпрепаратами.

 

Кабмін направив керівництву ВР пропозиції щодо змін видаткової частини Держбюджету-2020, які, зокрема, містять скорочення видатків на проведення земельної реформи на 25 млн. грн та скасування підтримки сільгоспвиробників у розмірі 4 млрд. грн.

 

Державна податкова служба України оприлюднила перелік податкових змін на час проведення карантину з метою запобігання поширення коронавірусу.

 

Президент України підписав закон про стимулювання бізнесу та економіки у зв’язку із запровадженням карантину в Україні. Серед цих заходів — звільнення фізичних осіб-підприємців та самозайнятих осіб від єдиного соціального внеску.

 

ІМПОРТ – ЕКСПОРТ

Продукція з вмістом хлорпірифоса заборонена для експорту і ЄС.  Українським сільгоспвиробникам необхідно враховувати нові вимоги європейського законодавства при плануванні обробки посівів, місць зберігання та транспортування первинної продукції.

 

ЄС виробив рекомендації для сприяння безперешкодному руху вантажів, доступності товарів та основних послуг у рамках Транс’європейської опорної транспортної мережі (TEN-T), до якої включена Україна.

 

Господарство з Херсонщини отримало запит на експорт органічних кавунів до Великобританії.

 

За два місця цього року збільшився експорт виробів з деревини за низкою позицій на 25%.

 

ВИРОБНИЦТВО,  СПОЖИВАННЯ ТА ЦІНИ

Посівна стартувала у всіх областях України. Станом на 19 березня засіяно близько 4% посівних площ від прогнозу.

 

Перебої з поставками свіжої плодоовочевої продукції, через ведення картинного режиму роблять помітний вплив на рівень цін в плодоовочевому секторі. Так, коренеплоди подорожчали в 1,5 рази, а ціна на білокачанну капусту за тиждень зросла майже в 2 рази.

 

Імпортні овочі та фрукти в Україні дорожчають через транспортні обмеження в Туреччині.

 

В Україні стрімко зростають обсяги переробки фруктів. Так, виробництво переробленої продукції (компотів, варення , пюре, джемів тощо) зросло на 333% в порівняні з 2019 роком.

 

Ще два заводи в Україні будуть виготовляти медичний спирт.

 

ІНШІ АГРОНОВИНИ

У Чорнобильській зоні браконьєрів шукатимуть дрони. Для цього були випробувані потужний безпілотний авіаційний комплекс DEVIRO “Лелека-100” та кілька дрібніших квадрокоптерів.

 

Обсяг електроенергії з відновлювальних джерел в Україні подекуди почав перевищувати обсяг електроенергії, здобутої на вугільних ТЕС.

 

В Україні зареєстровано сорт лохини «Річка».

 

AGRI-GATOR

Відповісти

Ваш email не публікується