Цибулини коровам, квіти медпрацівникам, тонни квітів на смітник

«Коронавірус – це катастрофа для голландської квіткової індустрії. 85% обороту на нашому ринку зникло», – каже Мішель ван Ши, співробітник прес-служби Royal FloraHolland, кооперативу виробників, який торгує близько 12 мільярдів рослин і квітів щороку. У минулому році експорт склав понад 6 мільярдів євро, – передає Agri-gator

Згідно з урядовими даними, на частку Нідерландів припадає 44% світової торгівлі продукцією для квітництва, а на їх частку припадає 77% квіткових цибулин, що продаються по всьому світу.
Сьогодні деякі голландські фермери роздають тюльпани працівникам охорони здоров’я в знак вдячності за їх роботу.

Постраждали не тільки виробники в Нідерландах. Також фермери в інших частинах Європи, а також африканські країни, такі як Кенія і Ефіопія.
У Кенії сортувальний зал на фермі Maridadi Flowers, де зазвичай працюють 120 чоловік, покинутий. Мало хто із співробітників все ще зрізають там троянди і завантажують їх у візки, які везуть на звалище, де наразі накопичуються величезні пагорби викинутих квітів – від 230 000 до 250 000 кожен день.

Власник Джек Кнепперс, голландець, який працював в Кенії протягом десятиліть, сказав, що близько 80% з 72 його співробітників зараз перебувають вдома.

«Щомісяця ми витрачаємо приблизно півмільйона доларів на місяць на утримання компанії», – розповідає Кнепперс.
«Якщо так буде продовжуватися, нам доведеться почати звільняти людей, тому що ми не можемо собі цього дозволити».

У центрі Royal FloraHolland в Алсмері під Амстердамом ряди квіткових стелажів стоять порожніми. Кооператив, оборот якого в минулому році склав 4,7 млрд. євро, просить постачальників виставляти на продаж тільки близько 25% від їх звичайної кількості квітів, щоб не допустити утилізації квітів.

Франс ван дер Слот, двоюрідний брат Хенка, як можна довше зберігає свої тюльпани в холодильнику, намагаючись пережити спад. Він сподівається, що продажі збільшаться до Великодня 12 квітня, але якщо цього не станеться, йому доведеться теж утилізувати більшу частину свого врожаю.

Раніше на цьому тижні він викинув партію цибулин, оскільки садити їх було економічно невигідно. «Згодував їх коровам», – сказав він. «Це були першокласні цибулини».

Читайте також: Квітковий бізнес: харків’янин вирощує тюльпани в квартирі і заробляє 200 тисяч в день

У розпал весняного сезону поля навколо Нідерландів розростаються в яскраві кольори, коли цвітуть тюльпани та інші квіти. У Великобританії, навіть в День матері, не було продажів.

Кенійські фермери продають близько 70% своєї продукції до Європи. «Зараз ми говоримо, що цифри змінюються щодня, але до вчорашнього дня ми працювали на 30%, що на 70% нижче, ніж будь-коли», – сказав Клемент Тулезі, генеральний директор Квіткової ради Кенії. Тулезі каже, що це найгірше, що він коли-небудь бачив.

Одна з його робітників, Керол Гікунді, самотня мама з трьома дітьми, яка також піклується про свою матір, стурбована. «Ми боїмося за роботу, – розповідає вона. – Ми боїмося і за наших співробітників, тому що всі наші утриманці в даний час сподіваються на нас, а ми не впевнені в нашій роботі через коронавірус».

 

У Нідерландах Франс ван дер Слот відкрив кіоск біля своєї ферми, щоб продавати квіти, які він не може відправити на продаж. Голландський триколірний прапор майорить на вітрі, який закликає перехожих «купити місцеві тюльпани зараз». Букет з 50 кольорів коштує 5 євро, що набагато менше, ніж продається в магазинах і на ринках по Нідерландам.

«Зупинятися не варіант», – говорить Ван дер Слот. «Тоді мій бізнес збанкрутує, і я втрачу всі свої заощадження».
Agri-gator за інформацією Sfgate
Будьте на крок попереду: ще більше актуальних новин аграрної галузі у нашому Telegram

Відповісти

Ваш email не публікується