Показав зубки: ціна на часник в США різко злетіла

Спалах коронавірусу в Китаї серйозно порушив ланцюжок поставок часнику від цього найбільшого світового виробника. Дороги були заблоковані, робочої сили не вистачало, і експорт продукції виявився під серйозною загрозою. Все це кардинальним чином вплинуло на ціну на часник в США: вартість продукту досягла пікової точки в цьому році, – передає Agri-gator

Як повідомляють американські видання, вітчизняні рітейлери підняли ціни на часник до найвищого рівня з 2018 року. Вони стурбовані тим, що пропозиція не зможе задовольнити попит в найближчі кілька місяців. За даними Міністерства сільського господарства США (USDA), в першій половині лютого одна нитка з п’яти цибулин часнику коштує в середньому близько 1,425 доларів США, що на 29% більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Читайте також: Експерт: через коронавірус може подорожчати часник в Україні

Фахівці галузі вражені коливаннями цін на дану продукцію. Ціна 15-ти кілограмової коробки часнику, імпортованої з Китаю до Каліфорнії, становить близько 85-87 доларів. У той же час ціни на сою та бавовну знижуються, оскільки очікується, що попит в Китаї знизиться.
Слід зазначити, що в останні роки Китай постачав близько 80% світового часнику. Дані ООН (ООН) показують, що дві третини часнику, імпортованого США, надходить з Китаю. Останні дані Продовольчої і сільськогосподарської організації (ФАО) показують, що в 2018 році в Китаї було вироблено 24,5 млрд. кг часнику. Внутрішнє споживання становить більшу частину обсягу виробництва. У 2018 році США закупили близько 100 мільйонів кг продукції. На китайський часник припадало близько 70% цього обсягу.
Agri-gator за інформацією FreshPlaza

Відповісти

Ваш email не публікується