В Індії експортери рису вимагають ввести норми ЄС і США для пестицидів

Експортери рису в Індії домагаються заборони на пестициди, які не зареєстровані на зовнішніх ринках, щоб підтримати експорт в Європу і Сполучені Штати. Вони сподіваються, що законопроект про управління пестицидами 2020 року буде спонукати виробників пестицидів реєструвати свою продукцію на зовнішніх ринках, і допоможе збільшити поставки з Індії, найбільшого виробника рису преміум-класу, – повідомляє Agri-gator

«У багатьох випадках виробники пестицидів не бажають реєструвати свою продукцію на ринках з високим потенціалом, оскільки вони вважають цей процес дорогим, і це призводить до відмови від експортних зразків», – розповідає провідний експортер рису з Пенджабу. «Відмова від зразків сильно б’є по експортерах і, нарешті, по фермерам, оскільки їх продукція знецінюється на 20-25%.» Експортери домагаються заборони на пестициди, які використовуються при вирощуванні рисових культур, які не відповідають останнім максимальним рівням залишкових кількостей (MRL) на ключових експортних ринках.

Центр має намір внести поправки в закон про інсектициди 1968 року і законопроект про управління пестицидами 2020 року, щоб допомогти галузі вийти на нові глобальні виклики. «Держава запросила мандат на заборону пестицидів, грунтуючись на факторах ризику і їх несприятливий вплив на експорт», – повідомляє комісар Управління з контролю за продуктами харчування і ліками Пенджабу КС Панну. Він сказав, що мета полягає в тому, щоб скоротити використання пестицидів Червоного трикутника або високу токсичність для рисових і інших культур. «При існуючій нормативній базі держави можуть блокувати продаж пестицидів на 60 днів, але не мають повноважень повністю заборонити їх», – додає комісар. Пестициди санкціоновані Центральною Радою по інсектицидам і реєстраційним комітетом в Індії.

Асоціація виробників і Формуляторов пестицидів Індії (PMFAI) виступила проти ослаблення повноважень центру по санкціонуванню пестицидів, стверджуючи, що це буде мати негативні наслідки для зростання промисловості. Асоціація домагається обов’язкової реєстрації технічних пестицидів міжнародних компаній, щоб забезпечити рівні умови для місцевих виробників. «Експортна реєстрація місцевих пестицидів повинна бути прискорена, щоб реалізувати потенціал на світовому ринку, який може вирости в найближчі чотири-п’ять років в кілька разів», – сказав Прадіп Дейв, президент PMFAI. Експорт рису басматі в ЄС скоротився на третину за останні чотири роки, оскільки були введені нові екологічні норми для пестицидів, які схилили ринок в сторону конкурентів, включаючи Пакистан.
Agri-gator за інформацією PMFAI

Відповісти

Ваш email не публікується