ЄС зупинив імпорт української м’ясної продукції з птиці – Держпродспоживслужба

Тимчасово призупинено ввезення з України на територію ЄС м’яса птиці, м’ясної продукції з птиці та термічно необроблених продуктів з птиці. При цьому яйця та яєчна продукція під дані обмеження не підпадають, – повідомляє Agri-gator

Інформацію про тимчасове припиння імпорту опублікувала Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів на офіційній сторінці у Facebook.
“За оперативним повідомленням, яке надійшло вчора ввечері від Європейської Комісії, тимчасово призупинено ввезення з України на територію ЄС м’яса птиці, м’ясної продукції з птиці та термічно необроблених продуктів з птиці. При цьому яйця та яєчна продукція під дані обмеження не підпадають” – повідомляє Держпродспоживслужба.
“Україна відповідно до міжнародних зобов’язань, як член Світової організації торгівлі (СОТ) та Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин (МЕБ), невідкладно, на випередження повідомила своїх міжнародних торговельних партнерів про виявлення випадку грипу птиці. Українські заходи щодо контролю та ліквідації грипу птиці визнані еквівалентними тим, які здійснюються країнами-членами ЄС” – додають представники Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.
Враховуючи звіти численних місій з оцінки еквівалентності, результати перемовин та попередніх домовленостей, зазначене рішення ЄС є приголомшливо неочікуваним для української сторони.
Продукція, яку хотіли постачати за кордон, автоматично залишиться на внутрішньому ринку. Деякі експерти вже прогнозують поступове здешевшання курятини.

Agri-gator

Відповісти

Ваш email не публікується