В Україні ринок лікарських трав менш як наполовину забезпечений власною продукцією

Микола Прудивус з Хмельниччини більше 40 років займається лікарськими травами. За його словами, попит на такий продукт на українському ринку чималий, а самих трав не вистачає – доводиться чимало імпортувати. В дефіциті навіть звичайна кропива.  

“Уявіть, глуха кропива на ринку лікарської сировини вже стала дефіцитом, — продовжує підприємець. — То якщо її не можна зібрати в природі, чому ж не вирощувати в культурі? І мати з цього непоганий заробіток. Українські трави з легкістю можуть позмагатися зі своїми закордонними родичами. Були б тільки охочі ними перейматися”.

Як фахівець із багаторічним досвідом, Микола Прудивус стверджує: вітчизняний ринок забезпечений власними лікарськими травами менш як наполовину. А от решту, як з’ясувалося, фармакологічні та торгові компанії купують за кордоном.

Це можна було б зрозуміти, якби мова йшла про рослини, які на українських чорноземах не ростуть. Але ж ні, Микола Петрович розповідає, що подорожник завозять аж з Аргентини, а з Єгипту поставляють ромашку та нагідки.

Родина Прудивусів вирішила зробити вирощування лікарських рослин та виробництво чаю сімейною справою і поставити її на бізнесову основу. Тільки на чаях за сезон можна заробити кілька сотень тисяч гривень.

Якщо ще продавати лікарські трави як сировину для фармакологічної чи косметичної промисловості, то сума подвоїться, а то й потроїться.

SEEDS.org.ua  за інформацією Голосу України

Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується