Головні новини тижня від AGRI-GATOR (04.11 – 08.11)

Дотації за утримання корів, система моніторингу обігу земель, експорт зерна та м’яса, ріст молочного індексу, скорочення площ під гречкою, рекорд з висадки дерев та інші цікаві агроновини за тиждень від AGRI-GATOR.

 

АГРОПОЛІТИКА

Проект державного бюджету України на 2020 рік, поданий Кабінетом міністрів України до другого читання до Верховної Ради, передбачає 4 млрд. грн. на фінансову підтримку сільгоспвиробників.

 

Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов підписав спеціальну бюджетну дотацію за утримання корів на  загальну суму біля 250 млн. гривень.

 

Кабінет міністрів України прийняв рішення про введення ембарго на ввезення застарілого рухомого складу з Російської Федерації, починаючи з 20 листопада 2019 року.

 

Україна та Литва підписали меморандум про співробітництво в сфері захисту прав споживачів.

 

Національний банк скасував обмеження на купівлю іноземної валюти та банківських металів фізичними особами.

 

Мінекономіки презентували систему моніторингу обігу земель.

 

ІМПОРТ – ЕКСПОРТ

Експорт зернових культур з України з початку 2019/20 МР станом на 6 листопада 2019 р склав 20,05 млн. т, що на 44% вище за показник минулого року (13,93 млн. т).

 

У січні-вересні 2019 року експорт продукції м’ясної групи збільшився в порівнянні з відповідним періодом 2018 року зі 479 млн. дол. США до 531 млн. дол. США – майже на 11%.

 

За 8 місяців 2019 року Україна експортувала 89 тис. тонн курятини в ЄС, що на 4,1% більше, ніж за аналогічний період 2018 року.

 

У січні-вересні 2019 року збереглася тенденція збільшення експорту вітчизняних плодів та ягід. За 9 місяців цього року Україна експортувала плодово-ягідної продукції на суму 172 млн. дол. США.

 

ОВОЧІ І ФРУКТИ

Виробники української білоголової капусти продовжують збирати врожай, але надій на те що цей рік буде дуже рентабельний, не багато.

 

Виробництво батату в Україні зросло майже у 10 разів.

 

Найбільший виробник лохини в Україні – компанія «Бетек» з Житомирської області планує розширити площі під цією культурою з 325 до 600 га і вийти на перше місце в Європі за розмірами насаджень.

 

Біляївська громада Одеської області збирається створити ягідно-садівничий хаб.

 

ТВАРИННИЦТВО

Україна входить у п’ятірку країн з найнижчою собівартістю виробництва молока.

 

Український молочний індекс продовжує рости. Протягом всього двох місяців осені 2019 року прибутковість виробництва молока зросла на 28%.

 

РОСЛИННИЦТВО

Площа гречки в Україні за останні двадцять років зменшилася в 20 разів — з 570 тис. га в 2000 р. до 60 тис. га цьогоріч.

 

Названо найпродуктивніші сорти пшениці для підзони переходу Лісостепу в Степ.

 

ІНШІ АГРОНОВИНИ

З початку року в Україні ввели в експлуатацію 12 біогазових установок загальною потужністю 24 МВт.

 

Протягом 8 років кількість зайнятих в сільському господарстві осіб скоротилася майже на 25% – з 690,5 тис. осіб у 2010 році до 516 тис. людей в 2018 р.

 

Кожен восьмий користувач глобальної мережі Інтернет в Україні зайнятий в сільському господарстві.

 

В Україні встановили рекорд – одночасно висадили 8000 саджанців дубів та сосен в Бориспільському лісопосадках.

 

AGRI-GATOR

Відповісти

Ваш email не публікується