Засновниці агріфуд-стартапів стикаються з гендерною упередженістю

Дослідження показало підтвердження існування гендерної упередженості при інвестуванні в агропродовольчі технології.
Згідно зі звітом, який опублікували компанії AgFunder, Karen Karp & Partners і New Food Economy – жінки-засновники агріфуд-стартапів стикаються з великим скептицизмом і меншими зобов’язаннями з боку інвесторів, ніж їх колеги-чоловіки.
За даними статистики, в 2018 році всього 16% проектів очолюваних жінками в області агропродовольчих технологій отримали інвестування. Крім цього, в період з 2017 по 2018 рік фінансування «жіночих» стартапів впало на 37%.

“Скляна стеля” для жінок все ще існує
У дослідженні, присвяченому відмінності у фінансуванні між чоловіками і жінками, говориться про існування бар’єру, який не дозволяє жінкам-засновникам і керівникам отримати доступ до капіталу для створення і розвитку своїх проектів AgriFoodTech.
Подібна несправедливість може істотно позначитися на агропродовольчих технологіях, з огляду на те, що жінки вносять великий внесок і мають потенціал в розробці проектів присвячених зміні клімату, і глобальній охороні здоров’я.
Гіпотези які були прописані в звіті, також підтверджуються і дослідженнями вчених Гарварду і Колумбійського університету. Фахівці відзначили цікаву особливість: венчурні капіталісти задають чоловікам і жінкам різні питання в процесі перевірки.
«Вони, як правило, задають чоловікам питання про потенційну вигоду, а жінкам – про потенційну втрату», – пишуть автори дослідження.
Більш того, деякі жінки стикаються з ще більш явним упередженням. Крістін Су, генеральний директор компанії PastureMap, займається розробкою програмного забезпечення для управління земельними ресурсами, має диплом MBA в Стенфорді, досвід роботи в провідної консалтингової компанії McKinsey, диплом в галузі сталого сільського господарства та крім цього працює на фермах по всьому світу. Проте, навіть маючи таку освіту і досвід, їй довелося зіткнутися з неприємною ситуацією: на зустрічі з інвесторами, коли Крістін показувала презентацію, відповідною реакцією стали слова про те, що в її проекті, на слайдах, потрібно використовувати більше зображень білих чоловіків (тут було б доречно відзначити не тільки гендерну упередженість, а й очевидний расизм). Крім цього, інвестори висловили свої сумніви в тому, що Крістін має шанси конкурувати з чоловічими, сильнішими (на їх погляд) командами.

Методи боротьби з гендерною нерівністю
Варто зазначити, що дослідження викликало резонанс в американському суспільстві. Мелінда Гейтс (філантроп, бізнес-леді, дружина Білла Гейтса) зробила рішучу заяву про те, що готова виділяти протягом десяти років по мільярду доларів на досягнення гендерної рівності в США. Мелінда планує направляти кошти організаціям, які впроваджують інноваційні стратегії для розширення можливостей жінок. Гроші будуть спрямовані на такі цілі як полегшення професійного зростання для жінок, розширення гендерного різноманіття в області технологій, громадських справ і в медіа та прискорення реформ в організаціях в яких домінують чоловіки.
«Я хочу бачити більше жінок на позиціях, де вони будуть приймати рішення, контролювати ресурси і формувати політику. Я вважаю, що в потенціал жінок варто інвестувати », – заявила Мелінда Гейтс.

Agri – gator

Відповісти

Ваш email не публікується