Космічні технології в сільському господарстві

Про користь агродронів, і про те, чому роботизацію варто чекати, а не боятися

0 1 232

Впровадження безпілотних літальних апаратів в Україні істотно активізувалося за останні кілька років. І якщо для звичайної людини дрон – лише високоякісна техніка для зйомки, для аграріїв – це інноваційний інструмент, що дозволяє підвищити ефективність дій на полі.

Валерій Яковенко, співзасновник компанії DroneUA, з’явився в ефірі Agro.FM для того, щоб розвіяти сумніви щодо подібного інструменту, і розповісти, чому діджіталізація агробізнесу це те, до чого варто прагнути. Agri – Gator підготував ексклюзивні подробиці спеціально для своїх читачів.

За словами Яковенко, перший дрон з’являється у агронома тоді, коли перестає вистачати часу, щоб обходити свої поля. В цьому випадку, завдяки техніці, у фермера з’являється можливість бути в курсі всієї ситуації на полі, і з висоти пташиного польоту бачити все поле як на долоні.

«Крім цього, безпілотник здатний вирішувати і інші важливі завдання. Якщо нам необхідно внести засоби захисту рослин, дрон може створити карту завдання. За 24/48/72 години до внесення, він створює карту, де показує стресові зони, зони з бур’янами, і навіть надає допомогу з вибором груп гербіцидів », – зазначає Валерій.

«Зараз дрони також активно використовуються для внесення трихограми. Трихограма – це маленькі комахи, які паразитують на яйцях шкідників. Фактично це природний інсектицид. Ми кидаємо грам діючої речовини на гектар, і в радіусі 50-100 метрів всі інші комахи зникають. Це один із способів швидко справлятися з проблемами на полях » – продовжує ділитися результатами Яковенко.

Особливу гордість засновник DroneUA відчуває за роботу великих сільськогосподарських дронів. Подібна техніка не входить в поле, не топче рослин, і дозволяє не завдавати шкоди врожаю при внесенні засобів для захисту рослин.

З точки зору екології, безпілотники – відносно безпечний варіант. При роботі в безвітряну погоду, можливо максимально точне внесення (1,5 метра над полем, значно нижче, ніж літак).

Зараз компанія Яковенко працює над дронами на сонячних батареях. Партнерами компанії при реалізації цього проекту стали Європейське космічне агентство, компанія Gamaya і Вища технічна школа Швейцарії ETH Zurich. Його фінансування здійснюється Європейським космічним агентством. За словами Яковенко, це перший в Україні проект, який орієнтований на використання дронів такого типу в сільському господарстві. В якості дрону використовується платформа Solar 3, виробництвом якого займалися фахівці ETH Zurich.

Сам прототип розроблявся близько року. Зараз фахівці з компанії працюють над його модифікацією під локальні потреби, щоб технологія повністю відповідала очікуванням українських фермерів.

На питання про те, чи варто боятися роботизації і чи буде скорочення робочих місць, Валерій відповідає прямо: «Скорочення місць буде. Але я вважаю, що замість того щоб виконувати просту механічну роботу, потрібно підвищувати свою експертизу, і людині управляти машиною. Людина буде виконувати функцію контролю. Без людського контролю деякі речі неможливі».

Agri – Gator

Відповісти

Ваш email не публікується