«Хороший якісний урожай винограду буде у жовтні» – виноградар-рекордсмен Руслан Панченко

На першій хвилі ягід, яка є найдорожчою, виноградарі можуть зазнати збитків, проте ягоди пізніх строків будуть якісними

На думку виноградаря, в цьому році, вперше за останні 12 років виникли реальні проблеми із запиленням ранньостиглих сортів і форм. “Основна причина полягає у аномальній спеці, яка змінилося затяжними зливами”. – зізнається виданню «Інфоіндустрія» Руслан Панченко.

Товарний вигляд грон цього винограду зіпсований, тому доводиться застосовувати багато ручної роботи, щоб надати продукції товарного вигляду.
Фермери з плантаціями до 1 га успішно справляються з цією роботою, проте для більших господарств це завдання нереальне, вважає Руслан. Тобто на першій хвилі ягід, яка є найдорожчою, виноградарі можуть зазнати збитків. Проте запилення ягід середньо-стиглих та пізніх строків пройшла ідеально, а тому у вересні-жовтні слід чекати хорошого врожаю високої якості.


У 2017 році Панченко виростив гроно виноградної форми «Славута» вагою 6 кг 777 г, яке встановило рекорд України. За визнанням виноградаря, в цьому році, незважаючи на погодні умови, у нього є яскраві і цікаві форми, які не тільки порадують цінителів винограду, але і цілком можуть стати новим рекордом України за вагою ягід.

Agri – Gator 

Відповісти

Ваш email не публікується