Задля екологічної безпеки під Вінницею призупинили роботу спиртзаводу – Seeds

У Вінницькій області через загрозу екологічної катастрофи тимчасово припинив роботу Тростянецького спиртового заводу. Таке рішення узгодили в облдержадміністрації під час засідання комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Як зазначив перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко, з моменту відновлення роботи Тростянецького спиртзаводу в 2015 році жителі селища Тростянець неодноразово скаржилися на сморід і небезпечні викиди з підприємства.

Як зазначила голова Тростянецької ОТГ Людмила Червонецкая, при виробництві на спиртзаводі тільки протягом доби утворюється 700 кубометрів барди – рідких відходів спирту, які доставляються по трубах на поля фільтрації, що розташовані на північ від селища. Їх територія – понад 40 гектарів.

Щодоби закачуються тонни органічних залишків, які гниють. Сморід, який від цього утворюється, зовсім несумісний з безпечної життєдіяльністю населення. Жителі райцентру переконані, що оскільки відходи завод не очищає, процес бродіння триває, а з підвищенням температури повітря, вітром випаровування приносить в село і навколишніх сіл.

Представник підприємства запевнив, що на спиртзаводі зацікавлені в якнайшвидшому вирішенні цього питання, однак із закриттям підприємства не згодні.

Прийнято рішення призупинити діяльність державного підприємства “Тростянецький спиртовий завод” до повного усунення наслідків екологічної катастрофи і вжиття заходів щодо усунення всіх недоліків по переробці відходів, а також підготувати відповідні звернення до Міністерства АПК і “Укрспирт” щодо врегулювання даної проблеми.

SEEDS.org.ua за інформацією прес-служби Вінницької ОДА

Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується