Спека загрожує майбутнім врожаям овочів в Україні — SuperAgronom.com

Рекордно висока температура повітря, зокрема і в нічний час, а також двотижнева відсутність опадів у північних і центральних регіонах України призводять до проблем із розвитком овочевих культур. Виробники відзначають: якщо такі умови протримаються ще тиждень, то втрати врожаю неминучі.

У північних і центральних регіонах України (Київська, Житомирська, Чернігівська, Сумська, Черкаська та Полтавська області), на які припадає значна частина виробництва картоплі, буряка, капусти та моркви, вже більше двох тижнів немає опадів. При цьому температури повітря б’ють історичні рекорди, що призводить до стресу і проблем з розвитком рослин, пише east-fruit.com.

За прогнозами синоптиків, протягом найближчого тижня опадів в цих регіонах не очікується, це може погіршити стан рослин і навіть привести до часткової втрати врожаю. На жаль, основна частина картоплі, моркви, капусти та буряка в цих регіонах вирощується на богарі, тобто без поливу. А значить зробити в цій ситуації практично нічого неможливо. Певну надію овочівникам і картоплярам дає лише очікуване через тиждень зниження середньодобових температур повітря. Вони сподіваються, що до цього часу зміниться прогноз погоди і підуть дощі, тому що якщо така погода збережеться більше трьох тижнів, то втрати врожаю неминучі.

За оцінками аналітиків, площі під овочами так званого борщового набору і картоплею в Україні під урожай 2019 року було дуже різко розширені. Якщо кліматичні умови будуть близькими до нормальних, то уникнути перевиробництва цих культур буде складно. Однак вже сам початок сезону показав, що умови поки що далекі від ідеальних.

Спочатку овочівники північних і центральних областей України занадто пізно змогли посадити овочі і картоплю, тому що надлишкові опади і холодна погода в кінці квітня і початку травня не дозволяла це зробити. Тепер же погода змінилася, і опадів немає зовсім, а температури повітря значно перевищують норму.

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується