Масло і молоко стануть менш доступними для українців – прогноз — АГРОПОЛІТ

У найближчі роки українці з молочних жирів переорієнтуються на рослинні. Про це у своїй статті на НВ написав глава правління Київського маргаринового заводу Юрій Євенко.

Нагадаємо, що експорт вершкового масла у січні-квітні скоротився в 1,4 раза в порівнянні з аналогічним періодом минулого року і становив 7,4 тис. т.

«Ціни на натуральне масло і молоко істотно зростуть, і споживачі почнуть переорієнтовуватися на маргарини. Для цього вже зараз є передумови — поголів’я великої рогатої худоби скорочується. За інформацією Державної служби статистики, станом на 1 травня в Україні налічувалося 3,73 млн поголів’я великої рогатої худоби. Це на 3,5% менше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Значна частина худоби міститься в приватних господарствах і як тільки уряд виконає вимогу ЄС і заборонить виробникам збирати молоко у населення, то ціни на нього відразу ж різко зростуть», — написав Євенко.

Він додав, що крім цього, площі пасовищ скорочуються, оскільки більшість земель використовують для вирощування сільськогосподарських культур.

 

Чи варто говорити, що сметана і масло теж можуть стати дефіцитним і дуже дорогим продуктом, — зазначає  Юрій Євенко.

 

Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується