Китай розпочав розслідування щодо молочних продуктів ЄС — AgroPortal.ua
Китай розпочав антисубсидійне розслідування щодо імпорту молочної продукції з Європейського Союзу, що стало продовженням торгових суперечок між двома сторонами.
Розслідування буде спрямовано на кілька молочних продуктів, зокрема свіжий і плавлений сир, повідомляє Bloomberg із посиланням на дані Міністерства торгівлі Китаю.
Останній крок посилює боротьбу Китаю та ЄС навколо субсидій, яка почалася з електромобілів і поширилися на свинину та коньяк.
Розслідування молочної промисловості, ініційоване на прохання галузевих груп у Китаї, перегляне 20 програм субсидій ЄС, зокрема деякі в рамках Спільної сільськогосподарської політики та інші, доступні в Італії та Фінляндії. Очікується, що розслідування буде завершено протягом року та може бути продовжено ще на шість місяців за особливих обставин.
За офіційними даними, торік експорт молочної продукції ЄС до Китаю складав €1,7 млрд. З 805 тис. т молочної продукції, відправленої торік з ЄС до Китаю, 314 тис. т — з Німеччини, 114 тис. — із Франції, 76 тис. т — із Нідерландів, 49,5 тис. т — з Ірландії, 31,5 тис. т — із Бельгії.
Водночас Нова Зеландія є головним постачальником молочної продукції до Китаю, хоча закупівлі молочної продукції в азійській країні впали останніми роками через зростання внутрішнього виробництва та економічного спаду.
У відповідь Єврокомісія заявила, що планує «твердо захищати інтереси молочної промисловості ЄС». За словами прессекретаря ЄК Улофа Гілла, комісія втрутиться за потреби, щоб забезпечити відповідність розслідування окремим правилам Світової організації торгівлі.
«Ми віримо, що ЄС і Китай знайдуть конструктивний спосіб вирішення будь-яких двосторонніх суперечок, як це траплялося в минулому з інших питань», — сказав генеральний секретар Європейської молочної асоціації Олександр Антон.
Зі свого боку, старший аналітик компанії Market Intelligence Expana Хосе Саїз зауважив, що після того, як у середині червня Китай розпочав антидемпінгове розслідування свинарської промисловості ЄС, деякі учасники ринку в молочній промисловості ЄС передбачали, що це може торкнутися і їх. Він додав, що ЄС не очікує суттєвого попиту з боку Китаю цього року і вже почав шукати альтернативні ринки для продукції.