Посіви пізніх сільгоспкультур заселяє низка шкідників – AgroTimes
На даний час у посівах сої продовжують розвиватись та шкодити кліщі, попелиці, клопи, трипси, подекуди гусениці листогризучих совок, лучного метелика, чортополохівки. З хвороб розвиток мають пероноспороз, септоріоз, аскохітоз, альтернаріоз, якими охоплено 3-12% рослин.
Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.
У посівах соняшника на 5-24% рослин розвиваються та шкодять геліхризова попелиця, трипси, клопи. У кошиках відмічається шкідливість гусениць соняшникової вогнівки, осередково шкодять личинки соняшникових шипоноски та вусача. 2-16% рослин культури хворіють на пероноспороз, білу та сіру гнилі, фомопсис, іржу, фомоз, септоріоз.
У посівах кукурудзи повсюди на 5-35% обстежених площ відмічається заселення стебловим (кукурудзяним) метеликом, гусениці якого, за чисельності 1-2 екз. на рослину, пошкодили 1-7% рослин. В лісостепових та степових областях окрім стеблового метелика шкоди посівам кукурудзи завдають гусениці листогризучих совок, а саме бавовникової, якими пошкоджено 1-3% рослин культури.
Також на волоті та листях кукурудзи живляться злакові попелиці, які заселили 2-10, осередково до 20% рослин у слабкому ступені. Розвиток шкідника стримується ентомофагами, з яких переважає сонечко семикрапкове та золотоочка. Також на рослинах продовжують живлення імаго трав’яних клопів, злакових п’явиць, хлібних блішок, цикадок.
Гельмінтоспоріозом охоплено 2-6% рослин, пухирчастою та летючою сажками – 1-2% рослин. Захворювання на фузаріоз качанів відмічають на 5-10% рослин, 3-6% качанів.
Посіви цукрових буряків хворіють на церкоспороз, яким охоплено 2-14% рослин. Подекуди виявляють фомоз, рамуляріоз, вірусну жовтяницю, кореневі гнилі. Також у посівах культури розвиваються та шкодять бурякова листкова попелиця, листогризучі совки, подекуди бурякові щитоноски, мінуючі муха, міль, де ними заселено та пошкоджено 2-15% рослин.
Нагадаємо, валовий збір зернових та олійних перевищив 30 млн тонн.