Литва планує скористатися британським механізмом хімічного аналізу, щоб визначати крадене росією українське зерно – Latifundist
Заступники міністра аграрної політики провели онлайн зустріч з представниками аграрних міністерств Великої Британії та Литви і обговорили застосування системи, за допомогою якої можна визначити походження зерна, що росія поставляє на світові ринки, повідомила пресслужба міністерства.
Систему хімічного аналізу зерна розробляють у Великій Британії. Литва зі свого боку вже висловила зацікавленість у застосуванні такого аналізу, щоб мати можливість визначати крадене росією українське зерно і не допускати його перевалку через литовські порти.
«Ми почали цей проект два роки тому і зараз майже закінчили з методологією. Хочу висловити подяку Литві, першій країні, яка має намір приєднатися до цієї схеми і реалізувати її на практиці. Для України це дуже важливий крок. Ми високо цінуємо дії наших партнерів для реалізації цього проєкту», — зазначив заступник міністра агрополітики Маркіян Дмитрасевич.
Під час зустрічі сторони обговорили технічні питання роботи системи визначення походження зерна та механізми реалізації на практиці. Наступна трьохстороння зустріч запланована на липень.
-
- У серпні 2023 року СБУ зібрала доказову базу на власника одного із провідних агрохолдингів Запорізької області, який організував поставки української сільгосппродукції до рф.
-
- У травні 2024 року росія вперше відвантажила зернове судно в окупованому Севастополі до Венесуели. Таким чином росія намагається узаконити торговельні шляхи з окупованих українських територій зі своїми міжнародними партнерами.