Мед без бджіл, баранина із пробірки та сухі коктейлі — кращі стартапи, що розробляють нову їжу – NEWFOOD
Крім них у рейтингу – інноватори у сфері сільського господарства, вирощування комах, постачання ресурсів, доставки їжі, взаємодії з покупцями та багато іншого.
NEWFOOD.MEDIA вибрав з цього списку найцікавіші харчові стартапи, які формують майбутнє ринку їжі.
Meati Foods – стартап, заснований колишньою виконавчою директоркою Cargill. Meati Foods доволі гучно заявив про себе на ринку альтернативної їжі. Зокрема, він створив м’ясне філе, яке на 95% складається з міцелію. Під час запуску передзамовлення на “курячі” котлети їх розкупили менш ніж за 24 години. Зараз грибне філе активно просувається на ринок.
Nobell Food – дітище, яке фінансує інвестиційний підрозділ Білла Гейтса. Nobell Foods створює найефективнішу у світі фабрику з глибокої переробки соєвих бобів, “запрограмованих” на виробництво молочного білка – казеїну.
Umiami – французький стартап, що відтворює волокнисту текстуру нарізаного цільного м’яса, використовуючи рослинні інгредієнти, зокрема горох і сою. Це – перша компанія у світі, яка створює рослинні харчові матриці з довгими вирівняними волокнами та товщиною до 10 см.
Planet A Foods – німецький стартап, який розробив процес бродіння, що перетворює звичайний овес та дріжджі на інгредієнти вищої цінності – пальмову олію та какао.
MeliBio – американський стартап, який відтворив мед без участі у цьому процесі бджіл. Нещодавно він заручився підтримкою штучного інтелекту, аби зробити продукт ще більш корисним.
Magic Valley – австралійська компанія, що першою у світі взялася виростити культивовану баранину. У своїй технології Magic Valley використовує плюрипотентні стовбурові клітини, інакше їх називають «головними клітинами», які можуть створювати нескінченні копії самих себе.
Havredals – шведська компанія, що створює альтернативну їжу на основі вівса. Виробник запевняє, що клітковина вівса знижує рівень холестерину в крові, а отже і ризик серцево-судинних захворювань. Havredals створює з інгредієнту м’ясо та напої, подібні молоку.
Bruno Cell – італійська компанія, що намагається зробити більш доступним клітинне м’ясо. Компанія сповідує філософію Джордано Бруно, який не вірив у нескінченність Всесвіту та пропагував світ без необхідності вбивати тварин.
Drype – ще один італійський стартап, який прагне до екологічних методів виробництва. Компанія створила сухі алкогольні коктейлі, виробництво яких продукує на 92% менше вуглецю. Сухі коктейлі довго зберігаються, легко транспортуються та перед споживанням міксуються з водою.
Повний рейтинг можна переглянути тут.