Перезимівля озимих на Львівщині у першій половині зими пройшла задовільно – AgroTimes
У період з 18 до 24 січня на Львівщині утримувалася переважно легкоморозна погода, за винятком 18 та 23 січня, коли відзначали температури, вищі за 0 °С. Отож середньодобові температури повітря перебували в межах -2,4…4,3 °С і на 1,9…9,5 °С перевищували кліматичний показник (-5,2 °С у ІІ та -4,3 °С ‒ ІІІ декадах).
Про це інформують фахівці Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН.
Максимальна температура повітря дорівнювала 7,5 °С тепла (18.01), мінімальна ‒ 5,9 °С морозу, мінімальна на глибині залягання вузла кущіння ‒ 2 °С морозу (22.01).
Опади в вигляді дощу, мокрого снігу, снігу випали в кількості 9,6 мм. На 23.01 висота снігу на полі з пшеницею озимою (сівозміна відділу технологій у рослинництві) становила 5‒9 см, промерзання ґрунту ‒ 2‒8 см.
У ІІ декаді січня середньодобова температура повітря дорівнювала -1,8 °С і перевищила норму на 3,4 °С, опади випали в кількості 14,9 мм ‒ 124 % норми.
Посіви й надалі перебувають у вимушеному зимовому спокої. Для встановлення їх життєздатності важливим є відбір рослин 25 січня. Результати відрощування проб покажуть їх фактичний стан. Але оскільки на глибині залягання вузла кущіння не спостерігали зниження температур до критичного значення, то можна передбачити, що перезимівля озимих у першій половині зими є задовільною. Однак нестабільні погодні умови, які спостерігаємо й у другій її половині, ведуть до зниження зимо- й морозостійкості озимини.
Раніше повідомлялося, як морозостійкість озимих залежить від попередників і строків сівби.