Жито забезпечує високі врожаї на легких ґрунтах — досвід – SuperAgronom
Жито хоч і не надто популярна культура нині, втім, дає хороші результати на легких ґрунтах, де інші культури не можуть розкрити свій потенціал.
Про це розповів Роман Папроцький, директор агропідприємства ПП «Агрофірма «Лугове» у матеріалі: «Ставки на сою і зменшення посівних площ під озимою пшеницею: як минає сезон 2023 на Львівщині» на SuperAgronom.com.
«За досить невеликих витрат ми мали на цих полях 7 т/га жита в заліку. Там в нас легкі ґрунти, на яких не потрібен якийсь серйозний обробіток. Сіяти жито намагаємось в першій декаді вересня, сіємо гібриди. Їм потрібно встигнути нормально розкущитись, тому такі терміни сівби», — поділився він.
Під основний обробіток вносять тільки азотні добрива, оскільки фосфору та калію, згідно з результатами аналізів, мають в ґрунті достатньо. В кращі роки азоту вносять десь 120 кг/га за сезон, в гірші — 90 кг/га. З осені за потреби вносяться гербіциди.
«Коли були посушливі роки і практично не було бур’янів, цю операцію пропускали. Навесні підживлення, гербіцидна обробка. Обов’язково виконуємо рістрегуляцію препаратом Медакс® Топ, норму розраховуємо відповідно до стану рослин. Профілактично вносимо фунгіцид Рекс® Плюс, бо однією з основних хвороб жита в нас є іржа», — додав Роман Папроцький.
Озимого жита під урожай-2024 в господарстві ПП «Агрофірма «Лугове» посіяли 500 га. Під інші озимі зернові (пшеницю і ячмінь) відвели по 800 га.
Нагадаємо, дізнатися скільки посіяно озимого жита в різних областях України можна за інтерактивною мапою Посівна Онлайн 2023/24.
© Меланія Несмачна, SuperAgronom.com