Вчені надрукували кальмарів з водоростей та відходів виробництва локшини – NEWFOOD
Отримані кільця кальмара вирізняються своїм вмістом білка. Їх можна смажити та споживати як справжні.
Концепція з’явилася на тлі надмірного вилову світових рибних запасів та зростання попиту на альтернативні морепродукти, які не шкодять океану. Окрім того, дика риба часто містить важкі метали та мікропластик.
Вчені акцентують, що виготовлення морепродуктів із рослин було складним завданням. Важко досягти поживності, унікальної текстури та м’якого смаку приготованого м’яса риби, використовуючи лише овочі чи гриби.
«Рослинні імітатори морепродуктів існують, але інгредієнти зазвичай не включають достатньо білку. Ми хотіли виробляти продукти на основі білка, які за поживністю еквівалентні справжнім морепродуктам або кращі за них, а також звернули увагу на екологічність», — говорить Децзянь Хуанг, доктор філософії, головний дослідник проєкту.
За його словами, легку рибну структуру допоміг відтворити харчовий 3D-принтер. Нанесення їстівних чорнил шар за шаром створювало різні текстури (одні – жирні та гладкі, інші – волокнисті) в одному продукті.
«Ми надрукували філе лосося з білку із червоної сочевиці через колір білка, а також надрукували креветки, — пояснює Хуан. – Потім вирішили надрукувати ще щось цікаве з потенціалом для комерціалізації — кільця кальмара».
Група дослідників обрала стійкі та поживні продукти з високим вмістом білка: мікроводорості та маш.
Деякі мікроводорості вже мають «рибний» смак
А протеїн квасолі мунг — це недостатньо використаний відхід від виробництва крохмальної локшини.
Інгредієнти поєднали з рослинними оліями, що містять омега-3 жирні кислоти. Зрештою, поживний профіль сировини вдалося довести до справжнього кальмара.