Технологи розклали ріпак на складові для інноваційного м’яса. Раніше це були відходи – NEWFOOD
Технологія допомагає розділяти насіння ріпаку на олію, білок та клітковину.
Ці інгредієнти покращують смак, текстуру та стійкість рослинної їжі, а також м’ясних або молочних альтернатив.
«Ця сировина доступна в усьому світі, вона має відпрацьовану технологію вирощування. Крім того, поживний профіль ріпаку дуже хороший», – говорить Джуліана Ромеро, засновник і генеральний директор Cano-ela.
Насіння ріпаку багате олією, білками, вуглеводами, вітамінами та мінералами
Ріпак має здорове співвідношення омега-6 і омега-3 жирних кислот порівняно з оливковою олією. Білок ріпаку – один із небагатьох рослинного походження з повним амінокислотним профілем.
Насіння культури давно використовується для виробництва олії. Решту як побічний продукт відправляють на корм тваринам або у відходи.
«Це робить ріпак найбільшим багатим білком потоком відходів у світі», — каже засновниця Cano-ela. Вона називає це «жахливим марнотратством».
Cano-ela отримала фінансування і зараз працює над пілотним заводом.
У компанії діляться особливостями технології. Все починається із замочування насіння, далі воно проходить через м’які етапи обробки й фракціювання на три різні інгредієнти.
М’який процес допомагає максимально зберігати властивості насіння у кожному інгредієнті. Це робить їх особливо цінними для створення альтернативного м’яса, хлібобулочних виробів чи рослинних молочних продуктів, обіцяють у Cano-ela.